İcra ihalelerine kadın eli değdi

konut

Türkiye’deki bütün icra ihalelerinin tek çatı altında toplandığı icralik.com sitesi, 600 bin üyesini baz alarak yaptığı araştırmada, kadın üye sayısının yüzde 30 oranına ulaştığını açıkladı. Araştırmayla ilgili, icralik.com Yönetim Kurulu Başkanı Can Emrah Özoral, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Araba Merakı Üye Yapıyor

Kadınların icra ihalelerine ilgisi her geçen gün artıyor. Geçen yıla oranla 2015’in ilk yarısı itibariyle kadın üye sayımızda yüzde 10 artış var. 600 bin üyemizin yüzde 30’unu kadın üyelerimiz oluşturuyor. 180 bin kadın üyemizin, en çok ilgi gösterdiği ihalelerin başında otomotiv ihaleleri, sonrasında ise gayrimenkul ihaleleri geliyor. Kadın üyelerimizle yaptığımız ihale bilgilendirme görüşmelerinde, arabalar hakkında detaylı bilgiye sahip olduklarını, motor gücünden, kilometresine kadar tüm ayrıntılara dikkat ettiklerini ve icralik.com’da daha uzun süre online kaldıklarını, dolayısıyla ihaleleri detaylı incelediklerini görüyoruz. Segment olarak ise kolay erişilebilir olduğu için orta segment araçlar, daha fazla ilgi görüyor. Ancak lüks segmentteki arabaları da piyasanın çok altında satın alabileceklerinden, bu araçlar için de yoğun telefon alıyoruz.

Önce Oturum Sonra Yatırım

Kadın üyelerimiz, otomotivden sonra gayrimenkul ihalelerine de yoğun ilgi gösteriyor. Gayrimenkul ihalelerini takip edenlerde ise öncelikle oturum amaçlı bir alım eğilimi var. Peşinat yerine bile geçmeyecek bir tutarla, ihaleleri takip ederek, çok uygun fırsatlar yakalayıp, ev sahibi olan üyelerimiz var. Yatırım amacıyla gayrimenkul ihalelerini takip edenler ise altına, dolara yatırım yapmak yerine yine piyasanın çok altında bulabildikleri konutların ihalelerine, bütçeleri doğrultusunda katılma fırsatı buluyor.

Hayaller Ulaşabilir Oluyor

Kadın üye sayımızdaki istikrarlı artışın temel nedeninin, ev, araba, yazlık, iş yeri sahibi olma hayallerinin, erişilebilir olduğunu fark ederek ihaleleri takip etmek olduğunu düşünüyorum. Zira, piyasa fiyatlarının çok altında satılan ev ve arabaları görüp, icra ihalelerini düzenli olarak takip ederek, bu düzenli takip sonunda ise bütçesine göre çok daha iyi bir ev ya da araba alabiliyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıKÖY projesi Galatasaray’ın gelenekselleşmiş Pilav Günü’ne sponsor oldu
  Sonraki yazıOrdu-Giresun havalimanı arsayı uçurdu
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın