Isı yalıtımı, en büyük tasarruf aracı!

Gulay-Dindoruk1

Ülkemizde enerjinin yüzde 37,2’si binalarda, yüzde 32’si sanayide ve yüzde 20’si ulaşımda harcanıyor. Binalarda tüketilen enerjinin en büyük payı ise ısıtmadan kaynaklanıyor. Konutlarda tüketilen toplam enerjinin yaklaşık yüzde 75’inden fazlası ısıtma ve soğutma için tüketiliyor. Isı yalıtımının uzman markası Capatect, alınacak tasarruf önlemlerinin yanı sıra kaliteli bir ısı yalıtımının faturalarda kazanıma dönüşebileceğini, yalıtım yapılan binalarda yaklaşık yüzde 50 oranında daha az doğalgaz tüketilmesini sağlanabileceğini belirtiyor. Filli Boya Yalıtım Grubu 2003-2013 yılları arasında bünyesindeki yalıtım markalarıyla 88 bin binaya, 67 milyon metrekare ısı yalıtımı gerçekleştirerek 1,5 Milyar lira tasarruf sağlanmasına katkıda bulundu. Binalarda yapılan ısı yalıtımı ile elde edilen tasarruf miktarının hane halkına ve ülke ekonomisine olan katkı oranının önemini bir kez daha kanıtladı.

Yalıtım doğru yapılırsa yatırımdır

Filli Boya Yalıtım, üstün performanslı Capatect Isı Yalıtım Sistemi ile binalardaki ısı kaçaklarını engelleyip bina ömrü boyunca enerji tasarrufunu garanti ediyor. Üstelik bu tasarruf ile 2-3 yıl içerisinde ısı yalıtımı için harcanılan masraf amorti edilebiliyor. Capatect Isı Yalıtım Sistemi, elde edilecek tasarruf oranını yükseltirken, sistemin kendisini amorti edeceği süreyi ise kısaltıyor. Tüketicilerin, ısı yalıtımı konusunda dikkat etmeleri gereken en önemli konunun kalite ve ürün garantisi olduğuna dikkat çeken Betek Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk, “kalitesiz malzemelerle yapılan ısı yalıtımında tasarruf sağlamanın mümkün olmadığını” belirtti. Ayrıca, "Capatect Isı Yalıtım Sistemi kullanılan binalardaki doğalgaz ve elektrik faturalarında düşüş sağlandığını böylece bina sahipleri için yalıtımın, yatırıma dönüştüğünü” sözlerine ekledi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıG Marin Managed by Divan’da metrekaresi 1.850 lira!
  Sonraki yazıMahal Sancaktepe’de teslimler başlıyor! 139 bin liradan!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın