İstanbul’a müjde! 31 yeni AVM geliyor

 forum-diyarbakir-avm-acildi-ilk-ziyaretcilerini-agirlamaya-basladi

Shopping Fest'in ramazana denk gelmesinin AVM sektörüne ayrı bir hareketlilik kazandırdığını ve ziyaretçi sayısının 8-10 kat arttığını belirten İstanbul Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Avni Alkaş, "Özellikle Arap turistler için ramazan ve Shopping Fest'in çakışması bir fırsat oldu. Hem ramazanı İstanbul'da geçirip hem de alışveriş yapıyorlar" dedi.

YENİ NESİL AVM'LER

Alkaş, yeni nesil AVM'lerde açık alanların ve cadde mantığının öne çıktığını ve insanların daha ferah ve güneş ışığını gören alanlar istediğini anlattı. "Doğru planlanmayan, konumlandırılmayan ve doğru mağaza karmasıyla kurgulanmayan AVM'ler batmaya mahkum" diyen Alkaş, son 10 yılda konumlandırma hatalarından dolayı Türkiye genelinde 10-12 kadar AVM'nin kapandığını söyledi.

77 AVM'NİN İNŞAAT DEVAM EDİYOR

Alkaş, 2015- 2016 arasında İstanbul'a yeni AVM'ler geleceğini, özellikle 3. havalimanının açılışından sonra o bölgede büyük AVM'lerin faaliyete geçeceğini ifade ederek, "Önümüzdeki süreçte, otel, rezidans, AVM ve kültür merkezi birleşiminden oluşan AVM'lerin art arda geldiğini göreceğiz. 25 bin metrekarelik küçük AVM'ler için çanlar çalıyor ama büyük kapsamlı projeler için hala yarın var. Türkiye genelinde 2015 sonuna kadar en az 7-8 AVM 2018 sonuna kadar toplam 31 yeni AVM daha açılacak" değerlendirmesinde bulundu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıErdoğan Bayraktar’ın çatısı kaçak çıktı!
  Sonraki yazıİstanbul’da bu bölge giderek değerleniyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın