İstanbul’da hava ve deniz ulaşımına sis engeli

İstanbul’da sis engeli… Bir kaç haftadrı süren bahar havası etkisini yavaş yavaş yağmur ve sise bırakıyor. Cemrenin havaya düşmesiyle ısınan hava, meteoroloji uyarılarda bulundu. Dün başlayan yoğun sis, bugün etkisini daha da artırdı. Denize düşen cemre ile artan sis hava ve deniz ulaşımını İstanbul’da sıfır noktasına getirdi. Şehir Hatları ve İDO’nun bazı seferleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. İstanbul Şehir Hatları ve İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO), olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti. Türk Hava Yolları (THY) da, yoğun sis nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı iniş ve kalkışlı seferlerin saat 07.00’den itibaren durdurulduğunu bildirdi.

GÖZ GÖZÜ GÖRMÜYOR

İstanbul’da dün gün boyu etkisini gösteren sis sabaha karşı etkisini iyice arttırdı. Görüş mesafesi bazı yerlerde oldukça düştüğü görüldü. Trafikte ilerleyen araçlar sis lambalarını ve dörtlülerini kullanarak ilerledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yollardaki ışıklı panolarda sis yazısıyla sürücüleri uyardı. Özellikle İstanbul Boğazı çevresinde etkili olan sis nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü sis içinde adeta görünmez hale geldi.

AKSAMALAR ARTTI

Yoğun sis nedeniyle deniz trafiğindeki aksamalar devam ediyor. Şehir Hatları’nın bir çok seferi sis nedeniyle yine iptal edildi. Şehir Hatları’ndan yapılan açıklamada Eminönü-Adalar, Karaköy-Kadıköy, Beşiktaş-Kadıköy ve Eminönü-Üsküdar seferlerinin iptal edildiği belirtildi.

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) sis nedeniyle bazı deniz otobüsü ve arabalı vapur seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.

Bu sabah İstanbul’da görülen sis…

İDO ve BUDO’da iptal edilen seferler şöyle:
-Sirkeci-Harem arabalı vapur seferleri
-Eskihisar-Topçular arabalı vapur seferleri
İDO:
06.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy-Beşiktaş Deniz Otobüsü
07.00 Pendik / Yalova Ferry Cat tipi hızlı feribot
07.00 Yalova / Pendik Ferry Cat tipi hızlı feribot
07.00 Yenikapi – Bandirma Hızlı Feribot
07.10 Bostanci-Kartal/ Yalova Deniz Otobüsü
07.30 Beşiktaş-Kadıköy-Yenikapı-Bursa Deniz Otobüsü
07.45 Bandirma – Yenikapi – Bostanci Deniz Otobüsü
08.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy-Beşiktaş Deniz Otobüsü
08.30 Armutlu-Armutlu TK-Yenikapi-Kadiköy Deniz Otobüsü

BUDO:
08.30 Bursa (Mudanya) – İstanbul (Büyükçekmece)

HAVA ULAŞIMI İPTALLERİ

Türk Hava Yolları (THY), yoğun sis nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı iniş ve kalkışlı seferlerin saat 07.00’den itibaren durdurulduğunu bildirdi.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, İstanbul hava sahasında yoğun sis görüldüğü aktarıldı.
Sis nedeniyle THY’nin Sabiha Gökçen Havalimanı iniş ve kalkışlı seferlerinin saat 07.00 itibarıyla durdurulduğu belirtilen açıklamada, hava koşullarındaki iyileşmeye bağlı olarak seferlerin yeniden aktif hale geleceğine işaret edildi.

Açıklamada, yolcuların seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu “www.thy.com” adresinden veya “444 0 849” numaralı çağrı merkezinden öğrenmeleri istendi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.