İstanbul’da yabancıya büyük kolaylık sunuluyor

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Türkiye’nin yaşanan sıkıntılara rağmen yatırım cazibesini koruduğunu belirterek, devletin yabancı yatırımcıya mevzuattan vergi düzenlemelerine kadar büyü kolaylıklar sunduğunu ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın ev sahipliğinde, Grand Pera Emek Salonunda “İçinde Olmaya Değer” temasıyla “Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması” düzenlendi. Etkinliğin açılışında konuşan TOKİ Başkanı Ergün Turan, Türkiye’de kendi ekonomisine güvenen bir yatırımcı ve nüfusun olduğunu kaydederek, yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye’nin yatırım cazibesini koruduğunu vurguladı.

Türkiye’de yatırım zamanı

Turan, “Netice olarak buraya yatırım yapan her zaman kazanmıştır ve bundan sonra da kazanmaya devam edecektir. Türkiye’de kendi ekonomisine güvenen bir nüfus var. Sektör özelindeki dönemsel rakamların dahi, uluslararası yatırımcı nezdinde bir referanstır. Yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye’nin yatırım cazibesini koruduğu bir ortamda, elimizdeki güçlü argümanlarla “Türkiye’ye yatırım zamanı” olduğunu tekrar tekrar anlatmamız gerekiyor” dedi.

Yabancı  yatırımcılar konusuna da değinen Turan, “Devletimiz, yabancı yatırımcıya yönelik, Türkiye’nin, İstanbul’un yarıştığı dünya metropollerine göre mevzuattan vergi düzenlemelerine kadar büyük kolaylıklar sunuyor” ifadelerini kullandı.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Beyoğlu’nun konut yaşamından iş hayatına, kültür-sanattan turizme, hayata dair tüm sosyal, fiziki ve ekonomik unsurları bir arada en dinamik haliyle yaşattığını ifade etti. Turan, Beyoğlu’na yatırım yapan ve yapmak isteyen iş adamlarını, paydaşları bir araya getiren etkinliğin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.