İşte İstanbul’un en yeşil projesi: Essenora


İstanbul Gaziosmanpaşa'nın en büyük kentsel dönüşüm projesi şeklinde lanse edilen Essenora, yeşil alanlarıyla herkesi şaşkına çevirdi. 

Fotoğraf ve gerçek farkı

Fotoğraflarda ve söylemlerde "Şehrin içinde müstakil hayat" olarak yemyeşil binalar ve çevre görünürken, gerçek hiç de öyle değil. Nasıl mı? İşte cevabı…

20.000 metrekarede 1.000 metrekare yeşil alan!

Essenora projesi, 20 bin metrekarelik alanda inşa ediliyor. 1+1'den 4+1'e kadar residans dairesi ve teras bahçeli evleri olan projede yeşil alanlar çatı, balkon ve bina önlerinde kullanılmış. Fotoğraflarda ise yeşiller içinde binayı seçmekte zorlanıyorsunuz.

Diğer bir deyişle, Essenora'dan ev alan 5 tane beton binanın içinde yeşil görmek istediğinde Şehir Parkı'na gidecek. Projede 758 daire, 12 dükkan ve 1 market bulunuyor. Yetkililer, durumu hemen yakın lokasyonda bulunan Şehir Parkı'na bağladı. Yukarıdaki fotoğrafta da görüldüğü gibi Essenora projesi, Gaziosmanpaşa Şehir Parkı'nın yakın lokasyonunda yeşillik diye tabir edilen çalılıkların hemen arkası da yani beton alan da proje alanı…

Şehir Parkı yeşil alanları oldu

Fotoğraflarda oldukça geniş yeşil alan gözüküyor. Haliyle satın almak isteyen vatandaş da bu yeşilliği proje dahilinde zannediyor. Ancak işin aslı öyle değil. O yeşil alan Gaziosmanpaşa sınırlarılda yer alan 50 bin metrekarelik dev şehir parkı. Proje hakkında konuştuğumuz satış temsilcileri, yeşil alana en fazla bin metrekare ayrıldığını belirterek, "Ancak hemen yakınımızda 50 bin metrekarelik Gaziosmanpaşa Şehir Parkı var" açıklamasında bulundu. Atik & Akın, Enga, Yimta ortaklığı ve Gopaş işbirliği ile hayata geçiriliyor. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.