İyi yaşamın sırrı HEP İstanbul’da anlatılacak

HEP İstanbul projesinde hayata geçirilmesi hedeflenen "İyi Yaşam" konseptini anlatmak ve bireylerin yaşam kalitesini yükseltecek bilgileri paylaşmak için HEP İstanbul satış ofisinde bir dizi "İyi Yaşam Sohbetleri" planlandı. Bu sohbetlerden ilki 22 Kasım Pazar günü “Liderlik evde başlar: Doğru Ebeveynlik” semineri ile başladı.

Yönetici Koçu, Sanat Terapisti, Eğitimci ve Fakülte Üyesi Talya Vardar’ın koçluğunda gerçekleştirilen seminer kapsamında; “Liderlik ve ebeveynlik ilişkisi”, “Çocuğumuzun mizacı”, “Mizaç Karakterin yüzde 50’si”, “Dört mizaç ve her mizaca uygun koçluk yöntemleri”, “Siz çocuğunuzda nasıl izler bırakıyorsunuz?”, “Çocuk beyni nasıl çalışır?”, “Teknolojinin çocuğun beynine etkisi; Bağımlı mıyız yoksa bağımsız mı?” konu başlıkları Türkiye’den ve dünyadan örneklerle ele alındı. Seminerin ardından Talya Vardar anne ve babaların sorularını yanıtladı.

Ebeveynlerin çocukları ile ilgili ikili ilişkilerinin ele alındığı, toplumda sağlıklı ailelerinin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen seminerde Talya Vardar, karakterimizin önemli bir bölümünün doğuştan getirdiğimiz mizaç olduğunu ve bunun karakterimizin yüzde ellisini oluşturduğunu, kalan yüzde ellide ise ebeveynin etkisi olduğunu söyledi.

Aile iletişimin önemine değinerek, toplumdaki olumsuzlukların aşılmasında iletişimin önemli bir yere sahip olduğunu belirten Vardar, "Ebeveyn olarak çocuğunuza kendisine güvenmeyi, değer vermeyi, mizacının güçlü ve zayıf yanlarıyla baş etmeyi, arkadaşlık ilişkilerinde sağlıklı ilişkiler kurmayı, kendi mizacına uygun bir lider olmayı öğretebilirsiniz” diye konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.