Kale Büyükçekmece arazisi için İhlas’la anlaştı

Sözcü gazetesinin haberine göre, İhlas Yapı, Güzelce Mahallesi'nde 980 konut, 35 dükkandan oluşan yeni bir projeye başlayacak. Bizim Evler Güzelce adlı projenin 179 bin metrekaresi konut, 69 bin metrekaresi dükkan, sosyal tesis ve otopark olarak planlandı. 270 milyon lira yatırım değerine sahip proje için ÇED başvurusu yapıldı. Kilit, anahtar ve çelik kapı ürünleriyle tanınan Kale Grubu'nun 400 bin metrekare arsa stoğu bulunuyor. 

Kale Holding’in Topkapı’daki 37 bin metrekare arsası üzerine Avrupa Konutları Kale projesi inşa ediliyor. 650 milyon lira yatırım değerine sahip projede 599 konut, 30 mağaza ve 52 ofis yer alacak. Arsayı daha önce Kale grubu depo olarak kullanıyordu. Projede teslimlerin bu yıl temmuz ayında yapılması planlanıyor.

Topkapı projesiyle ilgili olarak daha önce basına konuşan Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, güçlü arsa stokları olduğunu ve gayrimenkul yatırımlarına ağırlık vereceklerini söylemişti. Özgür “İstanbul’da Güngören, Çobançeşme, Güzelce ve Avcılar bölgelerinde toplam 400 bin metrekare arsamız var” dedi.

Kale Grubu’nun Ataköy’deki arsası 12 dönüm. Bu arsada Avrupa Residence & Office Ataköyprojesi hayata geçirildi.  165 rezidans daire ile 52 ofis ve dükkândan oluşan Avrupa Residence & Office Ataköy projesinde, 1 + 1 ve 2+1 seçenekli daireler bulunuyor. Projedeki konutların büyüklükleri 69 ile 103 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.