Kara kış kapıda, belediyeler hazırlıklarını tamamlıyor

Kar yağışı ve buzlanmayla mücadele etmeye hazırlanan Beykoz Belediyesi'nde ekiplerin kış hazırlıkları tamamlandı. Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan ekipler kar yağışının trafiği aksatmaması için Beykoz genelinde 5 adet tam donanımlı küreme ve tuzlama aracıyla çalışmalar yapacak. Kar yağışı ile birlikte çalışmalara başlayacak olan ekipler, tuzlama ve yol açma çalışmaları gerçekleştirecek.

Karla mücadele çalışmaları kapsamında ana yollar, hastane, okul yolları, kamu binaları, ve otobüs güzergahları öncelikli olarak açılacak, ardından sokak aralarına müdahale edilecek.

500 ton tuz kışa hazır

Acil durumlar için araçlar ve ekipler hazır bekletilirken, 500 ton tuz stoklandı ve bazı yerlerde kullanılmak üzere solüsyonlar alındı. Gece ve gündüz ekipleri olmak üzere 2 vardiyalı kar timi oluşturulurken, 45 mahalle ve ana sokaklar sürekli açık tutulacak, yaşanabilecek olumsuzluklara anında müdahale edilecek.

Belediye ekipleri tarafından vatandaşlara hava koşullarına göre araçlarını hazırlıklı tutmaları ve kışlık lastiklerini takmaları konusunda uyarılar yapıldı. İlçe genelindeki diyaliz ve yatağa bağlı hastaların listeleri Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden alınarak acil durumlarda hastaneye ulaştırılmaları için gerekli hazırlıklar da tamamlandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın