Kepez’e imar planı geliyor

Kepez’in batısındaki mahallelere imar planı, doğalgaz, semt pazarı ve park müjdesi geldi. Kepez Belediyesi'nin, hizmetlerinin değerlendirildiği bölge muhtarları toplantısı gerçekleşti. Duraliler, Avni Tolunay, Yeşilyurt, Kepez ve Ünsal mahalle muhtarların yer aldığı toplantıya, Şafak Mahalle Muhtarı Yılmaz Kökçen ev sahipliği yaptı. Başkan Hakan Tütüncü’nün yanı sıra toplantıya, Başkan Yardımcıları Sebahat Adanır, Mustafa Özsoy ile Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Kentsel Tasarım, Emlak ve istimlak ve Zabıta birimlerinin müdürleri de katıldı. Tütüncü, muhtarların taleplerinin değerlendirildiği toplantıda, son 1 yılda söz verilip de yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlattı. Duraliler, Avni Tolunay ve Ünsal mahallelerine imar sözü verdiklerini kaydeden Başkan Tütüncü, "Avni Tolunay ve Duraliler'in 1/1000 ölçekli imar planları, Büyükşehir Meclisi'nden geçti. Büyükşehir Belediyemiz, bu bölgelerin 18 imar uygulaması çalışmasını başlattı. Ünsal Mahallesi'nin kuzey batı kısmını kapsayan 100 bin ölçekli ve 25 bin ölçekli nazım imar planları da Büyükşehir Meclisi'nde kabul edildi" dedi.

Gülveren ve Yeşilyurt'a doğalgaz

Duraliler Mahallesi'ne söz verdikleri aile sağlığı merkezini de tamamlayarak hizmete açtıklarını aktaran Tütüncü, bu yıl 3 mahallede de doğalgaz hattı çalışması yapılacağını vurguladı. Başkan Tütüncü, "Karşıyaka, Gülveren ve Yeşilyurt mahallerimiz bu yıl doğalgazla buluşacak. Böylece Kepez'de doğalgaz olan mahalle sayısı 15'e çıkacak. Emek Mahallesi'nde ise doğalgaz hattı çalışması tamamlandı. Yeşilyurt ve Gülveren'e doğalgazı getirme sözümüzü tutmuş olduk" diye konuştu.

Şafak'a kapalı pazar

Şafak Mahallesi'nde kapalı pazar yapılacağını da vurgulayan Başkan Tütüncü, bölgedeki hizmet talebini karşılamayan Tek Sarnıç Parkı'nı, yeniden revize ederek, içerisinde masal parkının da olacağı kent parkı haline getireceklerine değindi. Kepezaltı-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi'nin de devam ettiğine değinen Başkan Tütüncü, yeni yol açma, asfalt, kaldırım ve park çalışmalarının da devam edeceğini kaydetti. Mahalle muhtarları hizmetlerden dolayı Başkan Hakan Tütüncü'ye teşekkür etti. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.