KİPTAŞ Çatalca Konutları’nda hak sahipleri belli oldu

İstanbul genelinde inşa ettiği 80 bin konutla 10 binlerce aileyi sevindiren KİPTAŞ, İstanbulluları ev sahibi yapmaya devam ediyor.

İstanbul’un en sakin ilçelerinden Çatalca’da mahalle konseptinde Çatalca Konutlarını hayata geçiren KİPTAŞ, hak sahibi vatandaşların dairelerini Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi’nde düzenlenen kura çekimi ile belirledi. Kura çekimine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım’da katıldı. Hamza Yerlikaya Spor Kompleksini dolduran vatandaşlar Noter huzurunda yapılan kura çekiminde büyük heyecan yaşadı.

Uysal: ‘’Üretmeye devam edeceğiz’’

İstanbul’da KİPTAŞ markasıyla yaşanabilir alanlar üretmeye devam edeceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “İstanbul’un birçok bölgesinde KİPTAŞ markamızla sosyal konut üretmeye devam edeceğiz. Ben de uzun yıllar Başakşehir KİPTAŞ 1. etapta huzurla oturdum. KİPTAŞ sakini olarak 13 yıl boyunca sitemizde güzel komşuluklar yaşadık, mutlu anılar biriktirdik’’ dedi.

Sosyal konutlar sunmaya devam

Orta ve dar gelirli aileler için İstanbul’da proje geliştirmeye devam edecekleri belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Kurulduğumuz günden bugüne dek İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımızın da destek ve katkılarıyla halkımıza sosyal konutlar sunmaya devam ediyoruz. Amacımız, İstanbul sınırları içerisinde hiç evi olmayan vatandaşlarımızı uygun fiyat ve ödeme şartlarıyla ev sahibi yapmak. Önümüzdeki dönem için şimdiden yeni hedefler koymaya başladık. Sosyal konut hamlemiz devam edecek. KİPTAŞ olarak bugüne dek 80 bin konut ürettik’’ dedi.

Çatalca’nın yeni mahallesi

Yatay mimaride geliştirilen KİPTAŞ Çatalca Konutları 6 katlı 180 bloktan oluşuyor. 2138 dairenin yer aldığı projede 83 ve 85 metrekare büyüklüğüne sahip 2+1 konut tipleri bulunuyor. Temiz havası ve yeşil doğası ile dikkat çeken KİPTAŞ Çatalca Konutları, çevresinde yer alan çiftlik evleri, orman alanları ve dingin yapısıyla sakinlerine ferah bir yaşam alanı sunuyor.

Geniş peyzaj alanları ve az katlı mimari

Site sakinlerinin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan KİPTAŞ Çatalca Konutları projesinde; geniş peyzaj alanlarının yanı sıra çocuk oyun alanları, 2 adet cami, 34 derslikli okul ve yürüyüş alanları yer alıyor. Az katlı yapısıyla dikkat çeken KİPTAŞ Çatalca Konutları’nda ayrıca her daire için otopark bulunuyor.

Lokasyon avantajı

KİPTAŞ Çatalca Konutları, son derece cazip bir noktada yer alan lokasyonuyla İstanbulluların tercih ettiği gözde yaşam alanları arasında yer alacak. TEM Otoyolu’nun yanı başında konumlanan KİPTAŞ Çatalca Konutları; sayfiye alanı olarak nitelendirilen Güzelce, Kumburgaz ve Silivri ilçelerinin çevrelendiği bir bölgede yer alıyor. Ayrıca KİPTAŞ Çatalca Konutları’na toplu taşıma ile de kolay ulaşım sağlanabiliyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıFinansevim ile faizsiz kredi dönemi
    Sonraki yazıKonutta bekle gör durumundaki alıcı harekete geçecek
    Emlakrotasi.com.tr Emlak ve Ekonomi Editörü. 1994 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden 2016 yılında mezun oldu.