Konutta yeni tercih Keçiören

Konut yatırımcısının yeni tercihi Keçiören oldu. Şehir planlama ve altyapı konusundaki başarılı çalışmalar sonucu gayrimenkul alımı ve oturum alanı olarak tercih edilen Keçiören'de 2015 yılında 24.683 adet konut satıldı. TÜİK verilerine göre 2015 yılında Türkiye'de en fazla konut satışı yapılan ikinci ilçe Keçiören oldu. Keçiören'in ardından 19.957 konut satışı ile Mamak 2. olurken, onu sırayla Çankaya ve Yenimahalle takip etti.

YEŞİL ALANLAR ARTIYOR

Sosyal alan yatırımları, kişi başına düşen yeşil alan miktarının her geçen gün artması ve hizmet belediyeciliğinin ön plana çıkmasının bunda etkili olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, " Göreve geldiğimiz 2009 yılında belediyenin tüm imkanları kent girişine harcanmıştı. Biz ise tüm Keçiören’i bir bütün olarak ele aldık ve yatırımlarımızı ilçenin geneline yaydık. Bu da Keçiören’in tamamında topyekün bir kalkınma getirdi. Tek mahallenin değil tüm Keçiören’in belediyesi olduk. Hem gayrimenkul yatırımı hem de Ankara'da insanların yaşamak için Keçiören'i tercih etmesi bizleri oldukça sevindiriyor. Keçiören'in giderek tercihlerde ilk sıraya yerleşmesi şehircilik anlayışımızın doğru olduğunun da göstergesi" dedi.

METRO BÖLGEYİ UÇURACAK

Keçiören'in değerinin yeni yatırımlarla katlanacağını ifade eden Başkan Ak, "Hükümetimizin Keçiören'e kazandırdığı metronun hizmete girmesi ve bizim yürüttüğümüz dev rekreasyon alanı Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesinin tamamlanması ile ilçemizdeki kalkınma çok daha hızlı şekilde sürecek." mesajı da verdi.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.