Kozan’da dar gelirliye ucuz konut

Adananın Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, ilçede orta ve dar gelirli aileler için ucuz konut yapacaklarını söyledi. Belediyeye bağlı İskele tesislerinde gazetecileri misafir eden Başkan Musa Öztürk, kahvaltı sonrası belediye faaliyetleri ve güncel konular üzerine gazetecilerle sohbet etti. Belediye olarak ilçede önemli projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Öztürk, iki yıldır Kozan'ı yeniden tanzim etmeye çalıştıklarını belirtti. Büyükşehir yasasının uygulamasında büyük sıkıntılar olduğunu ve halkın seçtiği belediye başkanının yetkilerinin kısıtlandığını ifade eden Başkan Öztürk, her şeye rağmen Adana Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek birçok belediye başkanının göze görünmediği için yapmak istemediği altyapı sorununu ilk iki yıl içerisinde tamamladıklarını söyledi.

30 konak butik otel olacak

Kozan'da turizmin olmazsa olmazı konaklama sorununu çözmek için restore edilmeyi bekleyen 30 adet tarihi konağı butik otel yapmayı planladıklarını kaydeden Başkan Öztürk; "İlçemizin tarihi dokusunu turizme kazandırmak için Çukurova Kalkınma Ajansının da desteklediği projemiz ile tarihi Yiğenoğlu Sokağının ve Yapıcı Konağının restorasyonunu tamamladık. Yakında açılışını yapacağımız bu konak butik otel olarak hizmet verecek. Buna benzer ilçemizde 30 tane eski konak bulunuyor. İnşallah yeni projeler ile bu konakları butik otel yapmayı planlıyoruz. Ayrıca kentsel dönüşüm projesi kapsamında bulunan Mahmutlu mahallemizin planları bitmek üzere. Müteahhitlerle görüşen mülk sahipleri tarihi dokuya zarar vermeden uygunluk durumuna göre 2 veya 4 katlı binalar yapabilecekler" dedi.

Yaz ayında başlayacak

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Kozanın imar planını kısa sürede çözüme kavuşturduklarını ve ilçede durma noktasına gelen inşaat sektörünü yeniden canlandırdıklarını kaydeden Başkan Öztürk, belediye olarak vatandaşı ucuz ev sahibi yapmayı planladıklarını da söyledi. Orta ve dar gelirli ailelere yönelik yapılacak evlerin düşük kar marjı ile satılacağını ifade eden Başkan Öztürk, çalışmaların yaz aylarında başlayacağını sözlerine ekledi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.