Kurban Bayramı tatili ile flaş gelişme

Son günlerde Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı merakla beklenirken Bakanlık son noktayı koyuyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısı'nda Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması kararlaştırılacak. 15 Eylül 2015 tarihinde gerçekleşecek olan toplantıda Kurban Bayramı tatili süresi kesinleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, müjdeli haberi Vahdet Gazetesi'nde verdiği röpartajda açıkladı. Önümüzdeki Bakanlar Kurulu toplantısı'nda Kurban Bayramı tatilinin  23 Eylül 2012 Pazartesi günü itibariyle uzatılacağını belirten Topçu, "Kurban Bayramı tatilinin 7 gün olacak." dedi.

Resmi karar çıkana kadar Kurban Bayramı tatilinde 23 Eylül Çarşamba günü yarım gün çalışacak olan resmi kuruluşlar, bayramın ilk günü  24 Eylül 2015 Perşembe günü başlayacak ve bayramın son günü olan 27 Eylül 2015 Pazar günü bitecek. Çalışanlar 28 Eylül 2015 tarihinde iş başı yapacak.

Kurbanlık Fiyatları

Yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte bu sene kurban fiyatları da el yakmaya başladı. Büyükbaş hayvan fiyatları 5 bin ile 8 bin, Küçükbaş hayvan fiyatları 700 ile 1800 TL arasında olacak.
Canlı hayvanın külosu da 10-15 TL arasında olacak

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.