Kuşadası sahili yenileniyor

Aydın'ın turistik ilçesi Kuşadası'nda Güzelçamlı ve Davutlar sahil hattı kanalizasyona kavuşuyor. 
CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Kuşadası'nın kanalizasyon ve arıtma tesisi için daha önce söz verdiklerini hatırlatarak, "Halkımızın talepleri doğrultusunda çalışmaların hızlı ve kesintisiz bir şekilde devam edebilmesi için vatandaşlarımızın sahil bölgesinde tatillerini yaparken rahatsız olamamaları için well point sistemini uyguluyoruz” dedi.
 
18 ayda bitecek

Bu konuda dünyada uygulanan bir sistemi kullanacaklarını açıklayan Çerçioğlu, “Bütün dünyada uygulanan 'nokta kuyu sistemi' de denilen bu sistemde yer altından saatte 350 metreküp su çekebilen pompalar vasıtasıyla kanalizasyon hattının sağına ve soluna 7 metre derinliğinde çakılan boruların çektiği su tahliye edilecek. Güzelçamlı ve Davutlar'ın kanalizasyon şebeke çalışmasına üç ayrı ekiple başlanacak olup 18 ayda tamamlamayı hedefliyoruz. Kuşadası'nın alt yapı eksiliğini ortadan kaldıracak en önemli projemizde halkımızın bize göstermiş oldukları anlayış ve destek için çok teşekkür ederim" dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıİnşaat işçilerine konut müjdesi
  Sonraki yazıMarmaris’te kaçak yapılar yıkıldı
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın