Levent-Hisarüstü metrosu kullanıma açıldı

levent-hisarustu-metrosu-acilisi  

Levent-Hisarüstü metrosu ile Boğaziçi Üniversitesi Levent arası 6 dakika, Taksim 16 dakika, Üsküdar 34 dakika mesafede olacak. 4 kilometre uzunluğunda ve 4 istasyondan oluşan metro tamamen Türk 1.200 mühendis ve işçiyle inşa edildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin Bakan Bilgin, açılış töreninde yaptığı konuşmada, konforlu ulaşım şebekelerini hem deniz hem karanın altından üstünden yeniden ördüklerini vurguladı.

Bakan Bilgin konuşmasının devamında şunları söyledi: "Levet-Hisarüstü arası yolculuğu 6 dakikaya indirecek bu hat, dünyada eşine az rastlanan türden olup tamamen Türk 1.200 mühendis ve işçimizin emeğiyle, 28 ay dolmadan kendi alanında rekor hızla tamamlanmıştır. 8 binin üzerinde test sürüşü gerçekleştirildi, koridorlarda ve peronlarda ışık, metal ve renk çalışmalarıyla Türkiye'de ilk defa yapılan "Gökkuşağı" temalı uygulama ile estetik bir görünüm oluşturuldu."

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıSinpaş Liva Turkuaz’da 380 bin TL’den başlayan fiyatlar
  Sonraki yazıAyvalık Arriba Villaları
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın