Londra’ya Türk çıkartması


Londra'nın merkezinde inşaatı başlayan Embassy Gardens projesinin 1.1 milyon pound'luk (yaklaşık 5 milyon lira) dairelerini Türkler kapıştı. Türk zenginler daireler daha lansmana çıkmadan 10 tane satın aldı. Bu hafta içerisinde Hong Kong, Londra, Dubai ve İstanbul'da eşzamanlı ve canlı olarak lansmanı yapılacak projenin en pahalı dairesi ise 10 milyon poundluk (yaklaşık 45 milyon lira) pent house'ları.

JLL aracılığıyla yapılacak lansmanın yetkilisi Gülten Öztürk, "Türkiye'den çok ciddi bir talep var. Projenin en ucuz daireleri olan 1.1 milyon poundluk dairelerden Türk yönetici ve işadamları 10 tane aldı. 1 haftada Türkiye'de satışı katlamayı hedefliyoruz" dedi. Türklerin Araplara göre daha prestijli görüldüğünün altını çizen Öztürk, yatırımın yanı sıra çocukları Londra'da okuyan üst gelir grubunun da projeden daire satın aldığını ifade etti. Eskiden yelpazenin sadece işadamlarından oluştuğunu ancak son 3-4 yıldır portföyün ünlülerden üst düzey yöneticilere, doktorlardan avukatlara kadar genişlediğini ifade eden Öztürk, "Lansman sonrası Türklerin özellikle 1.5 milyon pound'luk 2+1 dairelere ilgi göstermesini bekliyoruz" dedi.

Londra'nın Türkiye'ye yakın moda, sanat ve finans merkezi olmasından dolayı Türklerin projeye ilgi gösterdiğini vurgulayan Öztürk, "Londra'da ev sahibi olmak prestij de sağladığı için tercih ediliyor. Eskiden ev alanlar kimseye söylemezdi şimdi buldukları her ortamda rahatlıkla Londra'dan ev aldıklarını anlatıyorlar" diye konuştu. Öztürk, ilk etapta 173 dairenin lansmanda satışa çıkacağını belirterek, projede toplamda ise 700 dairenin bulunduğu bilgisini verdi. 

Sabah

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın