Malatya beydağı’nda konutlar teslim ediliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ Başkanlığı'nın müşterek yürüttüğü Kentsel Dönüşüm Projesi sayesinde, Malatya'daki çarpık yapılaşmalar ortadan kaldırılarak, yerine çağdaş ve modern yerleşim alanları oluşturuluyor. Gecekondu ve çarpık yapılaşmanın yoğun olduğu Beydağı eteklerinde Kentsel Dönüşüm projesi uygulanıyor.

Toplam 220 hektar (2 bin 200 dönüm)'lık alanda uygulanan proje 4 etaptan oluşuyor. Merkez Beydağı Kentsel Yenileme Projesi kapsamında çoğu sağlıksız ve güvensiz yapılardan oluşan toplam 4723 konut bulunuyor. Yıkımı devam etmekte olan bu konutların yerine, modern ve güvenli konutlar yapılıyor. 

SAHİPLERİYLE UZLAŞI

Proje çerçevesinde 1. ve 2. Etapta şu ana kadar bin 350 adet sağlıksız konut yıkıldı. Sözkonusu bölgede 4 bin 195 konut ile birlikte 2 adet eğitim tesisi, 2 adet sosyal tesis, 1 adet sağlık tesisi ile 2 adet de caminin yapımı devam etmektedir. Bu konutlardan toplam 928 konutun teslimi yapıldı. Geri kalan konut ve tesisler yıl sonuna kadar tamamlanarak teslim edilecek. 
3. ve 4. Etap'ta ise alışılmış tip proje dışında, Malatya'nın kent dokusuna ve mimarisine uygun tarzda özgün ve farklı proje çalışmaları gerçekleştiriliyor. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.