Mall of İstanbul’dan Ramazan eğlenceleri

 mall-of-istanbul

Mall of İstanbul, Ramazan ayına özel tatları ve eğlenceleri günümüze taşıyor. Ramazan ayı süresince iftar öncesi ve sonrası farklı mutfakları bir arada sunan Mall of İstanbul yemek katında ney, tambur, ud ve kanundan oluşan özel bir fasıl dinletisi yapılacak. Ziyaretçilerine renkli bir Ramazan ayı yaşatmayı hedefleyen Mall of İstanbul’da her gün 17:00- 23:00 saatleri arasında ise gezici bir Ramazan Korteji gösteri yapacak. Kavuklu ile Pişekar, Arap Bacı, Bekçi, İstanbul Hanımefendisi, İstanbul Beyefendisi, Bay ve Bayan Solist gibi karakterlerle hayat bulan orta oyunun en güzel örnekleri de Ramazan Korteji ile birlikte Mall of İstanbul’da sergilenecek. AVM içinde birbirinden eğlenceli dakikalar yaşatmayı ve geleneksel Ramazan eğlencesini günümüze taşımayı amaçlayan Ramazan Korteji’ne trompet, davul, trambon ve saksafon’dan oluşan özel bir bando da eşlik edecek. Mall of İstanbul Ramazan ayında çocuklara da eğlenceli bir deneyim yaşatacak. Özel kukla atölyesi düzenlenen Mall of İstanbul’da ipli kukla, maskot kukla, Hacivat ve Karagöz her Cumartesi saat 15:00 – 18:00 arasında çocuklarla buluşacak.

Geleneksel Türk el sanatları Mall of İstanbul Ramazan Sokağı’nda buluşuyor

Mall of İstanbul’da kurulan Ramazan Sokağı’nda özgün tasarımları, rengârenk boyaları ve cumbalarıyla eski Osmanlı evleri bir ay boyunca ziyaretçilere zamanda yolculuğa çıkaracak. Tezhip, hat, kaligrafi, cam üfleme, ebru, halı-kilim dokuma, kağıt sanatı ve çömlek gibi geleneksel Türk el sanatlarından örnekler, Ramazan Sokağı’nda sanatseverlerin ilgisine sunulacak. El sanatlarına meraklı ziyaretçiler isterlerse bu atölyelere katılarak geleneksel Türk el sanatları ile ilgili çalışma yapabilecek. Mall of İstanbul Ramazan ayı boyunca gece 23’e kadar ziyaretçilerini ağırlarken, özel lezzetleriyle Saray Muhallebicisi ve Namlı Gurme Sahur’a kadar hizmet verecek.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıAtaşehir’de yeni nesil konut
  Sonraki yazıQ Bahçe Kurtköy’de fiyatlar güncellendi
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın