Mamajoo, yeni yatırımlarla büyüme hedefini yukarı taşıyor

Yeni yılda yüzde 100büyüme planlıyor

Türkiye’nin ilk ve tek premium bebek bakım ve beslenme markasıMamajoo, yeni ürünleri ve yatırımları ile büyümesini sürdürüyor. 2023 yılını adet bazında yüzde 56, ciro bazında ise yüzde 100’e yakın bir büyüme ile kapatan Mamajoo, büyümehedefleri doğrultusunda önümüzdeki 10 yıl boyunca fabrikasına 10 milyon dolar yatırım yapmayı hedefliyor.
Bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümesi için geniş bir ürün yelpazesi bulunan Mamajoo, yurt içi ve yurt dışı büyüme hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. 2023 yılını hem adet hem de ciroda başarılı bir büyüme ile kapatan Mamajoo; yeni ürün grupları, Ar-Ge çalışmaları ve istihdam artışı ile birlikte 2024 yılında yüzde 100 büyümeyi planlıyor. Ayrıca, mevcutta Çin, Hong Kong, Fas, Almanya, İtalya başta olmak üzere 15 ülkeye ihracat gerçekleştiren marka, küresel bir marka olma misyonu ile fabrikasına 10 yılda 10 milyon dolar yatırım gerçekleştirecek.
“Bu motivasyonla önümüzdeki dönemde başarımızı ileriye taşımak için çalışacağız”
2023 yılsonu verilerini değerlendirenTürkiye’nin kadın girişimcisiödülününsahibiveMamajoo Kurucu Ortağı Ayla Müstecaplıoğlu; “Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren bir marka olarak, 2023 yılında elde ettiğimiz ciro ve adet büyümesindençok mutluyuz. Bu büyümenin yanı sıra, bebeklerin sağlıklı bir büyüme süreci geçirmeleri ve annelerin hayatını kolaylaştırmak için geliştirdiğimiz ürünlerimizle Türkiye ve dünya genelinde güvenilir bir marka olmayı başarmak bizim için çok gurur verici. Bu motivasyonla, önümüzdeki dönemde de bu başarıyı daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 10 yıl boyunca fabrikamıza yapacağımız 10 milyon dolarlık yatırım ile üretim kapasitemizi artırarak, kalitemizi daha da yükselteceğiz. Yenilikçi ürünlerimiz ve devam eden Ar-Ge çalışmalarımızla, bebeklerimizin sağlıklı gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Tüm bu çalışmalarımızla Mamajoo olarak, gelecekte de ailelerin güvenilir tercihi olmaya devam ederek, bebeklerimizin sağlıklı ve mutlu bir geleceğe adım atmalarına katkı sağlamayı sürdüreceğiz.”diye konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıTürk Prysmian Kablo’nun Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu,95,52’ye yükseldi
    Sonraki yazıYeni Yatırımlar ile 2024’te de Büyümeye Devam