Mar Yapı G Yoo için Philippe Starck ile anlaştı

YOO 15th Anniversary

Mar Yapı tarafından Güneşli Basın Ekspres Yolu bölgesinde hayata geçirilen ve ilk adı Âlâ Güneşli olan G-Yoo projesi için, dünyanın en ünlü tasarımcılarından biri olan Philippe Starck ile anlaşmaya vardı. Böylece projenin adı da “G-Yoo inspired by Starck” olarak netleşti.

“Yoo’nun en iddialı projesi olacak!”

Dünyanın en yaratıcı gayrimenkul markalarından biri olan ve 1999 yılında Philippe Starck ve John Hitchcox tarafından yaratılan “Yoo” markasını Mar Yapı’yla Türkiye’ye getiren Philippe Starck, “Türkiye’deki en büyük projem için çok heyecanlıyım. Üstelik bu yıl 15. yaşını kutlayan yoo markasının da en iddialı projesi olacak” derken, Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ise “Dünyanın yaşayan en önemli tasarımcılarından biriyle, yeni projemiz için çalışmaktan son derece mutluyuz. Birlikte Basın Ekspres’in en lüks rezidansını, ulaşılabilir fiyatlarla yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Mick Jagger’ın kızı da var Tasarımcıları arasında dünyaca ünlü rock müzik sanatçısı Mick Jagger’ın kızı Jade Jagger’ın da bulunduğu Yoo, gücünü ayrıcalıklı iç mimari tasarımlardan alıyor. “Kanıtlanmış tasarım dehası” olarak tanımlanan Yoo, konut, otel, eğlence alanlarında gayrimenkul geliştirirken, kullanıcılarının yaşamayı hayal ettikleri mekânları yaratmasıyla tanınıyor.

Rekor ön talep!

İstanbul’un yeni merkezi olmaya aday olan Basın Ekspres Yolu’nda 2015 yılında inşasına başlanacak olan G-Yoo inspired by Starck ya da kısa adıyla “G”, 721 residence daire, 60 odalı bir butik otel ve ticari birimlerden oluşan karma kullanımlı bir proje olacak. Henüz ön talep sürecinde bile ilk satış hedefini geçtiklerini ve bunun kendileri için sürpriz olmadığını ifade eden Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, “Ön talep yoğunluğumuz aynı zamanda kurumsal stratejilerimizin doğruluğuna da işaret ediyor. Dünyanın çeşitli metropollerinde yer alan Yoo projelerinin de bazen üç saat ya da bir kaç gün gibi hızlı sürelerde tükenmeleri ile ilgili rekorları bulunuyor. Artık bunların arasında G Yoo inspired by Starck’ı da sayabiliriz” ifadelerini kullandı. Projede metrekare fiyatlarının ise 5 bin 500 TL’den başlayacağı tahmin ediliyor.

G-Yoo inspired by Starck iletişim

0 212 655 23 60-61 www.maryapi.com.tr

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıAli Ağaoğlu’ndan yeni reklam filmi!
  Sonraki yazıFLAŞ! ALİ AĞAOĞLU İFADE VERİYOR!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın