Maslak , Seyrantepe ve Kağıthane’de gayrimenkul fiyatları uçtu


Özellikle ulaşım bağlantılarının güçlendirilmesi, ihtiyacı karşılamak için yeni bölgelerin yaşam alanlarına açılması, kentsel dönüşüm projelerinin hayat geçirilmesi gayrimenkul yatırımlarının artışına katkı sağladı. 3. havalimanı, Marmaray, 3. Köprü, Kuzey Marmara Otoyolu vb. projelerle birlikte İstanbul'da bazı bölgelerde fiyatların yaklaşık iki katma çıktığı görüldü. Bu gelişimden Avrupa Yakası'nın Anadolu Yakası'na göre daha öncelikli olarak ve daha fazla etkilendiği görülüyor. Avrupa Yakası'nda hem merkezi konumu hem de gelişmeye açık alanları ile ön plana çıkan ve bu bağlamda yatırımların gerçekleştiği bölgelerden biri de Maslak – Seyrantepe- Kağıthane bölgesi oldu. 

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile İstanbul Çevre Yolu'nun hemen yanında gözde bir mevki olarak değerlendirilen Maslak – Seyrantepe -Kağıthane bölgesi hem konut hem de ofis projelerinin ve kapsamlı karma projelerinin yükseldiği bir lokasyon konumunda. Bölgenin bir bütün olarak kalkındığını kaydeden TSKB Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Seda Güler, Maslak Seyrantepe – Kağıthane gayrimenkul piyasasındaki değişimi şöyle anlattı: 

Kağıthane bölgesinde yüzde 50 artışla metrekare bazında 1500 dolara çıktı. Maslak'ta ise 1.500 dolardan el değiştiren metrekare birim fiyatı 2 bin 500 mertebelerine yükseldi. Seyrantepe'de metrekare bazında birkaç yıl önce bin dolar olan arsa fiyatlan şimdilerde 2 bin 250 dolar seviyesinde çıktı. Bölgede arsa fiyatları ile birlikte konut fiyatları da yükselen bir ivme gösterdi: Kağıthane'de nitelikli projelerde metrekaresi 2 bin 500 dolar, Maslak'ta 5 bin dolar, Seyrantepe'de 6 bin dolar mertebelerine kadar fiyatları yükseldi. 

Maslak-Kağıthane-Seyrantepe bölgesinde ofislerde en fazla yükselişi Kağıthane bölgesi gösterdi. Nitelikli projelerde ofis satış fiyatlan metrekare 3 bin dolar, kiralamalarda ise 15 dolar mertebelerine kadar çıktı. Maslak ve Seyrantepe bölgelerindeki yeni projelerde ofis fiyatları metrekarede 5 bin – 6 bin dolar değerlerine kadar yükseldi. Bu bölgelerde kiralamalar ise Seyrantepe bölgesinde metrekarede 25 dolar, Maslak bölgesinde ise 30 dolar seviyesini gördü. 

Kaynak: Sözcü

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.