Maslak’ın 50 bin beyaz yakalısının yeni adresi

Bay İnşaat tarafından Maslak'ta 500 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen 42 Maslak, bölgede çalışan 50 bin beyaz yakalı çalışanı kendine çekmeyi hedefliyor.

İçinde rezidans, 100 mağazalık bir AVM, otel, gösteri ve sanat merkezinin yer aldığı 250 bin metrekarelik inşaat alanı olan 42 Maslak projesinde ofislerde yaşam başladı. Rezidansların yüzde 70'i satılırken, farklı yeme içme markalar ve sanat alanlarının yer aldığı projenin AVM kısmı ise 2017'nin başında açılacak.

Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, 2006 yılında İstanbul Çorap Fabrikası'nın olduğu araziyi aldıklarını, 2011'de ise projeye başladıklarını söyledi. Özmandıracı,  "322 rezidans, 16 penthouse, 195 home ofis, 61 bin metrekare yatay ofiste, bir kule neredeyse doldu ve ofislerde yaşam başladı" dedi.

Özmandıracı AVM'nin konseptini ise şu sözlerle özetledi:

"Türkiye'de bir ilki yaparak 81 ilden 22 ayrı yöreden en az 30 yıllık geçmişi olan 42 lokantanın bir arada olduğu bir müze konsepti olacak. Kebapçı, ciğerci, midyeci de olacak. Ayrıca 40 çeşit Türk peyniri satan peynir dükkanı olacak.

27 bin 500 metrekarelik 4 katlı yeme içme odaklı AVM'ye günlük 20 bin ziyaretçi bekleniyor. Amacımız 50 bin beyaz yakalının işten çıkınca insanların maslaktan ayrılmasını engellemek. Bunun için her keseye
uygun bir restoran sistemi düşündük"

Monaco Prensi Albert'in sahibi olduğu dünyaca ünlü gece kulüplerinden Jimmy'z Monte-Carlo, yurtdışındaki ilk mekanının kapılarını 42 Shops & Art'ta açacak. 45 yıldır var olan Jimmy'z Monte-Carlo efsanesi, eğlence hayatının popüler olduğu onlarca dünya şehri içinde İstanbul'u ve 42 Maslak'ı seçti.

Metrekare kiralama fiyatlarının 50-100 dolar arasında olduğu AVM'nin yüzde 45'i kiralandı. Projede sanat için 1000 metrekareyi aşan galeriler ve sanat eserlerini depolama merkezileri yaparak sanatta da bir fark yaratacağız. Ayrıca Maslak eylül- ekim gibi sanat festivali gerçekleştireceğiz.

Dünyanın en meşhur gece kulübüne biraz Türk işi katacağız. Jimmy'z bir restoran-bar-gece kulübü olacak. 
Louis Vuitton'un da ortak olduğu Jimmy'z sayesinde Türkiye'nin prestijine bir değer katmak istiyoruz. Kişi başı turist döviz girdisinin eleştirildiği İstanbul'un bu yatırımla fark yaratacağına kesin.

42 Maslak projesiyle, Maslak'ta sanat, yeme -içme ve eğlencenin olacağı bir değişim rüzgarını estireceğiz. Klasik arabaları içinde sinema imkanı sunacağız"

Rezidanslarda Satış Son 6 Ay Hızlandı

Rezidans dairelerini başta satmakta zorlandıklarını ancak projenin bitip kalitesinin ortaya çıkmasından sonra son 6 ayda en başarılı satış dönemini yaşadıklarını aktaran Özmandıracı, "Metrekaresi 5 bin dolardan başlayan projede rezidans kulesinin yüzde 70'i satıldı" dedi.

25'inci katta havuz ve SPA alanının olduğu projelerinin yeşil binalara verilen Leed sertifikasının en üst seviyesi olan Leed Platinum sertifikasını aldığını belirten Özmandıracı,  "Bu seviyede sertifikayı Türkiye'de alan ilk proje, dünyada ise 123. proje olduk" dedi.

Maslak Levent'in Önüne Geçecek 

Son 1.5 yılın Türkiye için iyi gitmediğini ifade eden Özmandracı, yaşanan konjonktürden dolayı projelerinin bitiminde 1 yıl gecikme yaşandığını söyleyerek, "Buna rağmen sözümüzü tutup tamamladık" dedi.

Maslak'ta alt yapı sorunlarının son yıllarda kendini toparladığını, gelen metronun ise bölgenin gelişmesine katkı sunduğunu ifade eden Özmandıracı, "Maslak Oto Sanayi değişiyor, 3. Havalimanına yakınlık da bir avantaj oluyor. Bu nedenle Maslak Levent'in önüne geçer" yorumunu yaptı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.