Mesa Koz yüzde 5 indirimle satışta

Mesa’nın Kozyatağı bölgesindeki ilk projesi Mesa Koz, düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı. Projenin satış ofisinde gerçekleştirilen lansman, Mesa Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Can Aynagöz ve Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleşti.

“3 bini aşkın ön talep aldık”

Mesa Koz’un, sunduğu yüksek yaşam standartları, üstün nitelikleriyle de fark yaratacağını vurgulayan Mesa Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, “Çok kısa bir ön talep sürecimiz olmasına karşın, 1 ayda 3 bini aşkın ön talebimiz oldu. Mesa Koz, sadece kendi bünyesinde ayrıcalıklı bir yaşam sunmayacak. Kozyatağı’ndaki yaşam kültürüne de her açıdan artı değer katacak. Projemiz lokasyon avantajı ile de gerçekten çok farklı bir konumda. Hem tüm ulaşım arterlerinin hem de kentsel olanakların yanı başında” diye konuşu.

Kozyatağı Kavşağı’nın yanı başında

Mesa Koz’un estetik tasarımı ile bölgesinin sembol yapılarından biri olacağını vurgulayan Mesa Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu ise, projenin ulaşım olanaklarına dikkat çekerek, “Mesa Koz, Kozyatağı Kavşağı’nın hemen yanı başında bulunuyor. Projemiz; sahil yolu, minibüs yolu, E-5, TEM, Şile yolu, açılacak Kuzey Marmara Yolu ve boğaz köprülerinin her üçüne birden kolay ve doğrudan bağlanma imkânı sağlayan kesişme noktasında yer alıyor. Ayrıca, Kadıköy – Pendik Metro Hattı Kozyatağı Durağı’na ise birkaç adımlık yürüme mesafesinde” dedi.

Farklı tipte daire seçenekleri

Mesa Koz, 280 bağımsız bölümden ve 28 kattan oluşuyor. Kendi içinde concierge, housekeeping ve vale hizmetleri sunuyor. Ergün Mimarlık imzasını taşıyan projede 19’uncu kata kadar 1+1’ler ve 2+1’ler bulunuyor. Projenin 19’uncu katında ise tüm bağımsız birimlerin kullanabileceği, çok özel bir lounge hizmet verecek. 19’uncu katın üstünde daha büyük 2+1’ler, 3+1 daireler ve 4+1 penthouse seçenekleri bulunacak ve sadece bu bölüme hizmet verecek özel bir asansör yer alacak. Projede 5 bin m2 ofis alanı, 8 bin 880 m2 ise mağaza alanı olarak planlandı.

Lansmana özel indirim

Peşin ödemelerde yüzde 15 indirim sağlayan Mesa Koz, lansman dönemine özel yüzde 5’lik cazip avantajlar ve vade farksız 36 eşit taksitte ödeme fırsatları da sunuyor. Mesa Koz’da 642 bin TL’den başlayan 1+1 dairelere, Mesa bünyesinde sunulan özel ödeme planı ile 3 bin 560 TL’lik taksitlerle sahip olmak mümkün. Mesa Koz’a özel hazırlanan ödeme planı; yüzde 30 peşin, 1 ve 2 yıl sonra yüzde 25 oranlarında iki ara ödeme ile kalan yüzde 20 oranındaki ödemenin ise 36 eşit takside bölünmesinden oluşuyor.

Mesa Koz’da daire fiyatları

Mesa Koz’da 1+1 seçenekleri brüt 64 m² ile 105 m² arasında değişen 642 bin TL başlayan fiyatlara, 2+1 seçenekleri brüt 113 m² ile 192 m² arasında değişen 1 milyon 42 bin TL’den başlayan fiyatlara, 3+1 seçenekleri ise 180 m² olarak 1 milyon 896 bin TL’den başlayan fiyatlara sahip. Mesa Koz’un sadece en üst iki katında yer alan ve yalnızca 4 adet planlanan penthouse dairelerin başlangıç fiyatı ise 3 milyon 469 TL.

Yeni projeler yolda

2016 yılında 2 milyar TL ciro elde eden şirketin, yeni projesi Mesa Koza ise 670 milyonluk yatırım değerine sahip. Yeni yatırımları kapsamında Maltepe Carrefour’u satın alan Mesa, Maltepe Büyükbakkalköy’de bir proje, Beykoz’da 2 proje, Bodrum Demirbükü-Cennet Koyu’nda ise bir projeyi daha hayata geçirmeyi planlıyor. Şirket Türkiye yatırımlarının yanı sıra yurt dışında da çeşitli yatırımlar gerçekleştirecek. Budapeşte’de 80 dönümlük bir arazi üzerinde karma bir proje gerçekleştirecek olan Mesa, Polonya’da satın aldığı 2 yeni arazi üzerinde de konut projesi inşa edecek.
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıTOKİ arsalarına dev teklif!
    Sonraki yazıO projede imzalar atıldı
    1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.