Metal Yapı Konut nerelerde proje yapacak?

Ekonomist Dergisinin haberine göre ciddi bir arazi stokuna sahip olan şirket önümüzdeki beş yılda 2,5 milyar dolarlık ciroya ulaşmayı hedefliyor. İstanbul Tower Levent, Bluelake Küçükçekmece, Kemerlife XXIII, Arcadium Life III, Real Life Konakları, Belgrad Life ve Güneş Tepe İstanbul, şirketin devam eden projeleri arasında yer alıyor. 
Önümüzdeki dönemde ise Ulus Residence. Zekeriyaköy Eden Life, Kemerlife XXIV ve Ukrayna Kiev Plaza projelerinin hayata geçirilmesi planlanıyor. 

Metal Yapı Konut, İstanbul'da hayata geçirdiği Tower Levent, Koru Florya, Aqua Florya AVM ve Akvaryum, Güneş Tepe, Ispartakule, Historia AVM ve Crowne Plaza Florya gibi lüks konut, ofis ve AVM projeleriyle öne çıktı. Göktürk ve Kemerburgaz'da Kemerlife Flat Ofis, Arketip, Kemerlife 21, Kemerlife 22 ve Kemerlife 23 konut projelerini inşa eden şirket, yurtiçinde ve yurtdışında da pek çok markalı projeyi hayata geçirdi.
 
36 yıldır gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Metal Yapı Konut Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Akın Karali, şirketin devam eden yedi projesinin 917 bin m2 inşaat alanına sahip olduğunu,  yakında planlaması başlayacak dört proje ile de 770 bin m2 inşaat daha yapacaklarını dile getirdi.

Altı sektörde faaliyette

1980 yılında Ömer Saçaklıoğlu tarafından kurulan Metal Yapı Konut, emlak geliştirme alanında faaliyet gösteriyor. Şirket, Saçaklı Holding çatısı altında bulunuyor. 
Saçaklı Holdingin, gayrimenkul geliştirme ve inşaat, akaryakıt, enerji, gıda perakendesi, turizm-otelcilik ve AVM işletmeciliği olmak üzere altı ana sektörde faaliyetler yürüten 20 şirketi var. 

Metal Yapı Konut, son olarak 250 milyon dolarlık yatırımla Küçükçekmece gölü yanında Blue Lake projesini satışa sundu. Toplam 171 bin m2'lik inşaat alanına sahip olan Blue Lake Küçükçekmece projesinde 10 blokta 788 daire, sahil bölümünde ise yeme-içme sektörüne hitap eden 22 ticari ünite yer alıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.