Metro hattı Kartal’ı yükseltiyor

4.5 kilometre uzunluğundaki yeni metro hattının açılışı daha sonra yapılacak. İhalesi 6 Mart 2013'de gerçekleştirilen çift hatlı metro, Yakacık (Adnan Kahveci), Pendik ve Kaynarca (Tavşantepe) olmak üzere 3 istasyondan oluşuyor.

Mesa'dan Dap Yapı'ya kadar birçok şirkete ait projelerin üretim ve satışının sürdüğü gözlendiği bölgede ortalama metrekare fiyatları 5 bin 500 lira seviyesine kadar ulaşıyor. Bölgede sahil kesiminde metrekare fiyatları 9 bin TL'ye kadar yükseldi. İşte bölgenin dikkat çeken projeleri:

Rota Mavi

Rota Mavi Kartal projesi 239 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Arkon İnşaat’ın sahibi Murat Kalsın, Ferhat Kalsın ve Serhat Kalsın’ın girişimiyle kurulan APG İnşaat Yatırım tarafından hayata geçirilen proje, 20 milyon TL yatırımla inşa ediliyor. 6 bin metrekare akan üzerinde inşa edilen proje 3 blok halinde yükseliyor. Toplam 188 adet konut ve 5 adet ticari birimden meydana gelen Rota Mavi Kartal projesinde alanları 62 ila 280 metrekare arasında değişen 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon daire seçenekleri yer alıyor. Rota Mavi Kartal fiyatları 239 bin TL’den başlangıç gösteriyor. Projede metrekare fiyatları ise 3 bin 900 – 4 bin TL’den başlayarak yükseliyor.

AND Pastel

Anadolu Grubu'nun 2011 yılında kurduğu gayrimenkul sektöründeki markası AND Gayrimenkul, ilk konut projesi AND Pastel'i satışa çıkardı. Anadolu Yakası'nın gözbebeği Kartal'da Anadolu Grubu'nun eski üretim tesislerinin yerinde yükselen AND Pastel projesi, sektörde genel kabul görmüş SAT-YAP modeline YAP-YAŞAT felsefesi ile yeni bir soluk getirecek.Projede 3 farklı blok tipi bulunuyor. Mavi Blok, 40 katlı kuleden oluşuyor. Deniz ve Adalar manzarasına sahip olan kulede ağırlıklı olarak 1+1 daireler yer alıyor. Turuncu Bloklar ise, orta katlı bloklardan oluşuyor. Bu bloklarda ağırlıklı olarak 2+1 daireler bulunuyor. Yeşil Bloklar ise 6 katlı tasarlandı. Her katta 2-3 daire yer alıyor. Ayrıca Yeşil Bloklar'dan ev alanların Komşuköy Tarlaları'nda bahçeleri olacak. AND Pastel için 4 binin üzerinde talep toplandı. Satışa açılan 650 konutun yüzde 50'si lansman öncesinde satıldı. Projede konut fiyatları 435 bin lira ile 1 milyon 300 bin lira arasında değişiyor.

DKY Ada

DKY İnşaat'ın Kartal Esentepe Mahallesi'nde hayata geçirdiği DKY Ada, bir kentsel dönüşüm projesi olarak yükseliyor. 24 bloklu Akel Sitesi'nin yerine inşa edilecek olan projede 1+0 ve 1+1 dairelere yer verilmedi. E-5'e 1,5 kilometre uzaklıkta yer alan DKY Ada Kartal'da daireler deniz manzarasına sahip. Projede konut fiyatları 343 bin liradan başlıyor. DKY İnşaat'ın Kartal'da 19 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa ettiği DKY Ada projesi 4 blokta 740 daireden meydana geliyor. Projede 2+1, 2+1,5, 3+1,5 ve 4+1,5 daire tipleri yer alıyor. DKY Ada Kartal'ın sosyal tesisleri arasında kapalı yüzme havuzu, fitness alanı, açık yüzme havuzu, kafe, kapalı otopark alanları bulunuyor.

Referans Kartal Kordonboyu

Kiler GYO, Anadolu Yakası’ndaki ikinci gayrimenkul yatırımını Referans Kartal Kordonboyu ile devam ettiriyor. 100 milyon TL yatırım bedeli ile son derece değerli bir bölgede yer alan proje Kartal’ın en hareketli aksı olan Üsküdar Caddesi üzerinde boy gösteriyor. Projede yaklaşık 500 metrekare alana yayılmış Zen Bahçesi de bulunuyor. Projede konut fiyatları 272 bin liradan başlıyor. Kiler GYO tarafından inşa edilen Referans Kartal Kordonboyu projesi 17 katlı tek blokta 94 daireden meydana geliyor. Projede dairelerin yanı sıra 11 adet dükkan da bulunuyor. 1+1'den 4+1'e kadar farklı konut tiplerinin bulunduğu proje 3 bin 300 metrekarelik arsa üzerine kuruluyor. Projenin satılabilir alanı 10 bin 650 metrekare, kiralanabilir ticari alanı ise 1.340 metrekare olarak belirlendi.

Manzara Adalar

İş GYO'nun merakla beklenen Kartal projesinde konut, ofis ve ticari nitelikli kullanılabilir alanlardan oluşan farklı seçenekler sunuluyor. Burgazada adı verilen A blok zemin+39 katlı olup, toplamda 332 adet daireden oluşuyor. Projenin öncelikli olarak A bloğu satışa sunuldu. Manzara Adalar'da kısa sürede yüzde 30 oranında satış elde edildi. Projede konut fiyatları 391 bin 500 liradan başlıyor. Manzara Adalar projesi 3 adet konut bloğu, 2 adet ofis bloğu ve 1 adet ticari ünitelerin yer alacağı blok olmak üzere karma bir yapıya sahip. 1+0'dan 5+1'e kadar farklı konut tiplerinin bulunduğu Manzara Adalar, sahil şeridine 1,5 kilometre yürüyüş mesafesinde inşa ediliyor. 313 bin 500 metrekare inşaat alanı bulunan projenin yatırım değerinin yaklaşık 305 milyon dolar olarak belirlendi.

Dap Yapı İst Marina

Dünyanın ilk özel karma yaşam projesinde ikinci etap satılıyor. Emlak Konut GYO Kartal arsası üzerine kurulan İstmarina projesi 1463 konut ve 258 ticari birim yer alıyor. Projede 500 yat kapasiteli mega marina, özel okul ve hastane, yüzme havuzları, marinaya giden özel tüp geçit gibi birçok seçenek bir arada sunuluyor. Ayrıca projenin Marmaray'a özel bağlantısı bulunuyor. Projede metrekare fiyatları 8 bin liradan başlıyor.

Mesa Projeleri

Mesa bölgede satışı sürenlerle birlikte toplam dört proje geliştirdi, yeni projeler geliştirmek üzere görüşmelerini sürdürüyor.

Propa Vista

Markalı konut sektöründe "Limited Edition" konseptiyle projeler geliştiren Propa İnşaat, Anadolu Yakası’na ilk kez “kullan – öde” sistemini getiriyor. Metro ve E-5’e doğrudan bağlantıya sahip Propa Vista projesinde ön lansman dönemi 7 Ekim 2016 tarihi itibariyle başladı. Tamamı güney cepheli olan projede daireler Adalar ve deniz manzarasına sahip. Propa İnşaat tarafından Kartal'da hayata geçirilen Propa Vista projesi tek blokta 264 daireden meydana geliyor. Projede dairelerin yanı sıra 13 mağaza da yer alıyor. Propa Bista projesinde 3 farklı tipte 1+1 daire, 6 farklı tipte 2+1 daire seçeneği bulunuyor. 2+1 dairelerde özellikle kapalı mutfak ve ebeveyn banyosuna yer verildi.

Cordella Twins

Kayıhan Yapı ve Scon Yapı ortaklığı’nın hayata geçirdiği Cordella Twins, Kartal’da yükseliyor. 7 bin metrekare arsası bulunan proje, 23 ve 25 katlı iki blok halinde tasarlandı. Cordella Twins’te 1+1, 2+1, 3+1, bahçe katı ve dubleks olmak üzere toplam 203 konut yer alıyor. Proje kapsamındaki 3 ticari ünite de site sakinlerine hizmet verecek. Adalar ve deniz manzaralı bir konumda yükselen proje, metroya, Marmaray’a ve sahil yoluna 2 dakika mesafede bulunuyor. Cordella Twins projesi Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ve Anadolu Adalet Sarayı’na da oldukça yakın. Projede lansman dönemi metrekare fiyatı 3 bin 800 TL seviyesinden başlamaktaydı.

Fera Life Kartal

Fera Group'un ilk gayrimenkul projesi olan Fera Life Kartal, Uğur Mumcu Mahallesi'nde yükseliyor. Bir yanı deniz, bir yanı orman manzarasına sahip olan proje, metro, E-5 ve E-6'ya birkaç dakikalık mesafede yer alıyor. Dairede dördüncü kattan sonra deniz manzarası görüyor. 120 milyon lira yatırım bedeline sahip olan projede son 11 konutun satışı sürüyor. Projede ticari alanlar 2016 yılının sonunda faaliyete geçecek. Projede en düşük konut fiyatı 470 bin liradan başlıyor Fera Life Kartal projesi 10 katlı iki blokta 94 konuttan meydana geliyor. Projede konutların yanı sıra 32 ticari ünite de bulunuyor. Tamamı balkonlu dairelerden oluşan projede 2+1 ve 3+1 yaşam alanları yer alıyor.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.