Milli Emlak 39 İlde 1131 Hazine Arazisi İçin Satışa Çıktı!

Hazine arazileri listesi yayımlayan Milli Emlak satışa sunduğu taşınmazları ilan etti. Aralarında Ankara, İstanbul gibi illerin de yer aldığı 39 ilde hazine arazileri, arsa ve tarlalar satışa çıktı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mili Emlak Genel Müdürlüğü 7 Mart 2022 Pazartesi tarihli yeni satılık hazine arazileri listesi duyurularını yayımladı. Yenilenen listede 39 ilde yer alan ve satışa çıkarılan 1131 hazine taşınmazı ilana çıktı. Satılık hazine arazisi, arsa, tarla, bağ yeri ve bahçe ilanları düşük fiyatları ile yatırımcılara büyük fırsat sundu.

Milli Emlak tarafından satışa sunulan hazine taşınmazları düşük fiyatlarının yanı sıra 5 sene emlak vergisi muafiyeti hakkı verilmesi, satışta KDV muafiyeti uygulanması ve isteyen kişilere 24 ay taksitle ödeme fırsatı sunulması nedeni ile de büyük ilgi görüyor. Hazine taşınmazlarının satışı Milli Emlak il / ilçe müdürlükleri üzerinden yapılırken satışların ilanları ise Milli Emlak GOV TR üzerinden yayımlanıyor.

MİLLİ EMLAK SATIŞTAKİ HAZİNE ARAZİLERİ HARİTASI MART 2022 YAYIMLANDI!
Milli Emlak / arsa satışları 2022 ilanları için beklenen Mart güncellemesi yapıldı. Yapılan güncelleme ile Türkiye genelinde 39 ile yayımlanan satıştaki hazine arazileri haritası da değişti. Yeni haritada yurt geneline yayılan 1132 adet hazine arazisi için başvurular açıldı.

Yükselen arsa fiyatları nedeni ile vatandaşın arsa yatırımına olan ilgisi artarken yatırımlık kelepir arsa fiyatları arayan kişiler Milli Emlak tarafından satışa sunulan hazine arazilerini düşük fiyatları nedeni ile tercihe diyor. Hazine arazisi m2 fiyatı standart bir biçimde uygulanmadığı için her ilde satışa sunulan hazine taşınmazları için ekspertiz işlemi ile fiyat belirleniyor.

Örneğin Milli Emlak arsa fiyatları için yapılan duyuruda Konya Altınekin ilçesinde yer alan 456,88 m2 büyüklüğe sahip arsa ile Bilecik Pazaryeri ilçesinde yer alan 80,20 m2 büyüklüğe sahip olan arsanın satış fiyatı 10 bin TL olarak aynı fiyat üzerinden satışa sunuluyor. Arsanın konumu, büyüklüğü ve bulunduğu ile göre fiyatlar değişiyor.

Kıtlık sorunlarının baş göstermesi ile tarla yatırımı da gözde hale gelirken Milli Emlak satılık tarla fiyatları için belirlenen listelerde yoğun ilgi görüyor. Çorum’un Sungurlu ilçesinde yer alan 4.800 m2 büyüklüğe sahip olan dev tarlanın satış fiyatı ilanda 6 bin TL olarak duyuruldu.

Bağ yeri almak isteyenlere farklı seçenekler sunan Milli Emlak tarafından 2.950 m2 büyüklüğe sahip olan bağ yeri için talep edilen fiyatı 27 bin TL oldu. Arsa ve tarla yatırımı yapmak isteyen kişiler için ilanlar Milli Emlak GOV TR üzerinden yayımlanırken her ilanda ihale tarihi, başvuru şartları ve satış fiyatı yayımlanmakta olup yaşadığınız ilde yer alan Milli Emlak il / ilçe müdürlükleri üzerinden de detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıEmekliler emlak vergisi ödüyor mu?
    Sonraki yazıKadınların konut satın alımında artış!