Bu model ilk defa Türkiye’de uygulanacak!

Häfele Türkiye, gayrimenkul sektörüne yönelik Häfele Concept Project ismiyle yeni bir iş modeli geliştirdi. Model ilk defa Türkiye’de uygulanacak.

Häfele Concept Project konutların mutfak, banyo, giyinme alanı, vestiyer ve kapılarına yönelik çözümler sunuyor. Häfele bu doğrultuda yeni bir iş modeli de geliştirerek, bunu ilk kez Türkiye’de uygulama kararı aldı. Häfele Concept Project’te önemli konunun Häfele markası altında yaratılan şıklık olduğuna dikkat çeken Häfele Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, konutlarda şıklığa yeni bir tarif getirdiklerini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Konut içinde kullanılan tüm aksesuarlar, donanımlar, kapak ve tezgahların renk ve stil uyumu uyumuna dikkat ederek, yeni teknolojiler ile yaşam alanlarına sürprizler katıyoruz. Örneğin mobilyalara entegre ettiğimiz aydınlatma çözümleri hem ihtiyaç gideriyor hem de mekana şıklık katıyor. Mutfak ve banyo mobilyalarını ses sistemleri ile hoparlöre çeviriyoruz. Banyo aynalarının buğu yapmasını önleyen çözümlerle konforu bir standart haline getiriyoruz.

Her eve ayrı çözüm

Häfele’nin dünya ve Türkiye’de özellikle markalı konut projelerini referans listesinde bulundurduğunu ve konut pazarındaki trendleri çok iyi analiz ettiklerini söyleyen Hilmi Uytun, “Türkiye’de markalı konut üreticilerinin dışında aslında çok daha büyük bir pazar var. Bütün markalı konut üreticilerini topladığımızda pazarın yüzde 10-15’ine denk geliyor. Kalan yüzde 85’i başka bir pazar. Biz bu pazarı, dünyada başka kimsenin uygulamadığı bir yöntemle organize etmeye karar verdik” dedi.

Türkiye’de insanların yaşam standartlarının ve satın alma trendlerinin değiştiğine değinen Uytun şöyle devam etti: “Büyük konutlar satın alınmaya devam ediyor ancak özellikle büyük şehirlerde insanlar daha küçük metrekarelerde daha fonksiyonel çözümler talep ediyor.  Biz de Häfele olarak değişen trendlere ayak uydurduğumuz için bu projeyi geliştirdik. Küçük konutlara sunduğumuz verimli depolama çözümleri ile 40 metrekarelik bir konutta 74 metrekarelik kullanım alanı oluşturuyoruz. Aynı şekilde büyük metrekareli evlerde ise benzersiz çözümlerle özendiren bir fark yaratıyoruz”

2 ayda satış rekoru kırıldı

Häfele Concept Project’ de ilk uygulamanın Kayseri’deki Golden Center-3 projesinde hayata geçtiğini ve uygulama sonrası 60 günde 300 dairenin satıldığına dikkat çeken  Uytun, “60 günlük dönem içinde bir satış rekoru kırıldı. İstanbul Sancaktepe’deki Ilgın Konakları projesinde yaz sonuna kadar satışların yarısının tamamlanacağını öngörüyoruz. Kıbrıs’ta numune daire inşaatına başladık. Aynı şekilde Gürcistan’da başlamak üzere olan projelerimiz var. Yılsonuna kadar toplamda 100 bin daireye denk gelen projelerin örnek dairelerini tamamlamaya hazırlanıyoruz” dedi.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın