MOSDER Hatıra Ormanı hayata geçirildi

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), orman varlığını arttırmak ve doğaya duyduğu minneti göstermek için MOSDER hatıra ormanı projesini hayata geçirdi. MOSDER Yönetim Kurulu, İstanbul Orman İşletme Müdürü Sn. Göksel Gök, Kemerburgaz Orman İşletme Şefi Sn. Mustafa Sezer ve dernek üyeleri, İstanbul Kemerburgaz’da 3. havalimanının çok yakınında 20 dönüm üzerine 4 bin 300 ağaçtan oluşan MOSDER Hatıra Ormanı’nın ilk fidanlarına can suyunu vermek üzere 24 Aralık Perşembe günü fidan dikme töreninde bir araya geldi.

Törende konuşan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Doğan, çevreye duydukları saygının önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Mobilya sanayisi her geçen gün büyümeye, gelişmeye devam ediyor. Bu büyüme ve gelişmenin karşılığını, sosyal sorumluluğumuz çerçevesinde orman kurarak vermeye karar verdik. Bu nedenle orman varlığını artırmak ve doğaya duyduğumuz sorumluluğu göstermek için MOSDER hatıra ormanı projesini Eyüp ilçesi Ağaçlı Köyünde hayata geçirdik”.

"Hedefimiz 1 milyon fidana ulaşmak"

İsmail Doğan, ülkeye, çocuklara ve yarınlara fayda sağlayacak her konuda MOSDER olarak duyarlılıklarını sürdürerek benzer projelere gönüllü olarak imza atmaya devam edeceklerini ifade ederken, hatıra ormanı projesinin sürdürülebilir bir proje olduğunun da altını çizdi. 4 bin 300 fidanla başlattıkları bu projeyi, birkaç yıl içinde 1 milyona ulaştırmak istediklerini belirten Doğan, İstanbul dışında Ankara, İzmir, Bursa, Kayseri gibi diğer illerde de projeyi sürdüreceklerinin altını çizdi.

Açılışa katılan İstanbul Orman İşletme Müdürü Göksel Gök, proje ile ilgili şu aktarımlarda bulundu; “İstanbul un yüzde 49’u ormanlarla kaplı. Sivil toplum kuruluşlarının bizimle birlikte böylesi önemli çalışmalarda bulunmasını çok önemsiyoruz. Çünkü biz Orman Teşkilatı ve Koruma Genel Müdürlüğü olarak insanların çok fazla görmediği dağlık kesimlerde fidan dikiyoruz. Böyle paydaşlıklarla kendimizi daha çok ifade edebiliyoruz. Ormanımız herkese hayırlı olsun”.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.