Murat Özer Anfaş Genel Müdürü oldu


Murat Özer yeni bir yatırımla tek katta 40 bin metre kare, iki katta ise 60 bin metrekare üzerinde konforlu fuar alanına sahip olacak ve fuar alanının yanı sıra yeni yapılan toplantı odaları ve kongre salonlarıyla aynı zamanda bir convention center olarak hizmet verecek Antalya Expo Center da görev almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. 

“Antalya iklimi, konforlu otelleri, yüksek ulaşım imkânları ve modern fuar alanıyla Anadolu’nun fuar üssü konumunda” diyen Özer, 2016 fuar sezonuna 6 Ekim’de Türk yazılım firmalarının küreselleşmesi ve tüm sektör işletmelerinin yazılım firmalarıyla buluşmasını amaçlanan Software Market Fuarı ile başlayacaklarını belirtti. Özer ayrıca Antalya da düzenlenen fuar sayısını yılda 20 fuara ulaştırmayı hedeflediklerini vurguladı.

 

1971 yılında İstanbul’da doğan Murat Özer, eğitimini Avusturya'nın Viyana kentinde ekonomi ve işletme üzerine tamamladıktan sonra Siemens ve Ford’ta çalıştı. Bu sürede ‘"Ford Girişimcilik Ödülü" alıp "Ford Elite Team"e de seçilerek Türkiye’yi uluslararası platformlarda temsil etti. 2003 yılında Avusturalya ve Uzak Doğu bölgelerinde pazarlama, tanıtım ve marka yaratma alanlarında faaliyet gösteren E-pod firmasında üst düzey yöneticilik yapan Özer, Avustralya – Türk Dostluk Derneğinde aktif görev alarak, Avustralya'da düzenlenen Çanakkale Anma Günlerini Organizasyonunda önemli rol oynadı. 2006 yılında fuarcılık sektörüne, İngiltere merkezli dünyanın önde gelen fuar organizatörlerinden ITE ve Türk Fuar organizatörü CNR holding şirketlerinin iştiraki olan İstanbul Fuarcılık A.Ş’de başlayan Özer, ITF in dışında, CNR Fuarcılık A.Ş, DeutscheMesse / Hannover Messe şirketlerinde yönetici olarak görev yaptı. Aralarında CeBIT ve ICCI gibi fuarların da bulunduğu 45’in üzerinde fuar ve kongre organizasyonuna imza attan Özer, Sektörel Fuarcılık / Hannover Messe iştirakinde Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra, bir çok sivil toplum kuruluşunda da faaliyetlerini aktif olarak sürdürmekte.

Haziran başından itibaren ANFAŞ'ta genel müdür olarak çalışmaya başlayan Murat Özer, ilk hedeflerinin Antalya'yı tüm Akdeniz ülkelerinin imrenerek bakacağı bir fuar ve kongre merkezi haline getirmek olacağını söyledi. 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın