Nef’ten 2017’de 4 yeni proje!

Nef; 2017’de 1,9 milyar TL yatırım değerine sahip konut ve akademik rezidans yatırımı gerçekleştirecek. 2016’nın son çeyreğinde 1,2 milyar TL’yi bulan yatırım değeriyle Bahçelievler, Ataköy ve Sancaktepe’de üç yeni projeyi devreye alan Nef; bu sene de Güneşli Basın Ekspres, Kandilli, Beykoz ve Bodrum Gölköy’de 4 yeni konut projesi yatırımı yapacak.
 
Yüzde 212 büyüme gerçekleştirdi

 Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti kampanyası kapsamında Nef’in şu ana kadar 335 milyon TL’nin üzerinde konut satışı gerçekleştirdiğini açıklayan Nef Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Çelik, “2017’nin ilk 2 ayında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 212 büyüyerek 420 milyon TL satış cirosuna ulaştık. Kampanya kapsamında 20 yıla varan vade imkanı sunduğumuz Nef Ataköy Residence; ön lansmanları yapılan Nef Bahçelievler ve Nef Sancaktepe ile İş GYO ve Nef ortak projesi olan İnistanbul Topkapı projelerimiz oldukça ilgi görüyor” dedi.


 
“Kandilli ve Beykoz’da projelerimizi 2017 yılına çektik”
 
Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, bu yıl devreye alacakları 4 yeni konut projesi için önümüzdeki 2 yıl içinde toplam 1,9 milyar TL yatırım yapacaklarını açıkladı. 2017’de İstanbul’da yeni projeler geliştirmeye devam edeceklerini kaydeden Timur şöyle devam etti: “Anadolu yakasındaki ilk projemiz olan Sancaktepe’nin gördüğü yoğun ilginin nedeniyle,  Kandilli ve Beykoz’da projelerimizi 2017 yılına çektik. Boğaz manzaralı rezidans ve şehir villalarının yer alacağı yeni Nef projelerinin, Anadolu Yakası’nın merkezinde oturuma yönelik en kapsamlı projeler olması için çalışıyoruz.”  
 
6 bin 500 kişiye doğrudan istihdam…
 
2017 yılı içerisinde ayrıca Güneşli Basın Ekspres’te metro hattının üzerinde yer alan bir proje geliştireceklerini söyleyen Timur, “Kağıthane ve Sancaktepe gibi yatırım değeri yüksek bölgelerde yakaladığımız başarıyı, Basın Ekspres’te de yakalamak istiyoruz. Hem bölgeye değer katacak hem de yatırımcısına kazandıracak bir konsept üzerinde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Timur, 2017’de gerçekleştirecekleri projelerle birlikte toplamda 6 bin 500 kişilik doğrudan istihdam sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.
 
Nef Bodrum Gölköy’de satışlar Mayıs ayında başlayacak
 
Nef Bodrum Yalıkavak projesinin VIP ön satışında gördükleri ilgiden çok mutlu olduklarını belirten Timur, “2017 yazında Nef Yalıkavak lansmanımızı yaparak projeyi genel satışa açacağız. Ayrıca, Bodrum’un en güzel ve gözde koylarından Gölköy’de denize sıfır yaklaşık 50 dönümlük bir arazide, dünyaca ünlü AW2 mimarlık ofisi tarafından tasarlanan 45 adet müstakil villa içeren Nef Bodrum Gölköy projemizde çalışmalarımızı hızlandırdık, Mayıs ayı içerisinde VIP ön satışlara başlamayı planlıyoruz. Projede ünlü bir moda ve tasarım markası ile de işbirliği yapacağız”dedi.

Dolapdere ve Sütlüce’de iki yeni Novu kampüsü hayata geçecek
 
Yatırımların konut projeleriyle de sınırlı olmadığını belirten Timur, ”Nef’in gençler için geliştirdiği ve ilki geçtiğimiz yıl Merter’de açılan 900 yatak kapasiteli akademik rezidans projesi Novu’yla ilk senemizde yüzde 95 doluluğa ulaştık. Bu başarının verdiği heyecanla Dolapdere ve Sütlüce’de iki yeni Novu kampüsü hayata geçecek. 2017 Eylül’de açılacak Novu Dolapdere ve 2018 Eylül’de açılacak Novu Sütlüce ile Novu’nun kapasitesi yüzde 150’ye yakın artacak” dedi.
 
2016’da 1,3 milyar TL ciro elde etti

Nef’in 2016’da bin 435 adet konut sattığını ve 1,3 milyar TL ciroya ulaştığını açıklayan Timur, “2017’den de oldukça umutluyuz. Ağustos 2016’da başlayan ‘Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye’  kampanyası ile Şubat 2017’de başlayan ‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti‘ kampanyasının sektöre bir canlılık getirdi.” şeklinde konuştu.
 
 
 
 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın