O arsaya 900 milyon lira teklif geldi

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesi Kartaltepe Mahallesi'ndeki 20 bin 776 metrekarelik alan için TOKİ tarafından düzenlenen ihalenin ikinci oturumu gerçekleşti. İhaleye Makro İnşaat, Ak Yapı İnşaat, Fuzul Yapı İnşaat & Al Zamil Gayrimenkul & Seha İnşaat İş ortaklığı ve Gül Yapı & Çebi Yapı İş Ortaklığı ve Torkam İnşaat & Nar Kentsel Dönüşüm İş Ortaklığı katıldı.

Gelir paylaşım modeliyle yapılan ihalenin ikinci oturumuna katılan beş firmadan Torkam İnşaat & Nar Kentsel Dönüşüm İş Ortaklığı, arsa satış karşılığı toplam satış geliri için 900 milyon lira, idare payı geliri için 324 milyon lirayla en yüksek teklifi verdi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan: "Arsamızın ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılarımız için yeni bir fırsat sunuyor" dedi.

TOKİ'nin kendi finansal kaynağını oluşturduğunu belirten Turan, 'Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı' modeli ile konut üretmek için finansal kaynak sağladıklarını, böylelikle dar gelirli ve konuta erişmekte zorlanan vatandaşların konut ihtiyacını karşıladıklarını vurguladı.
 
Kaynak: AA
 
 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın