O şehre 50 milyon dolar yatırım yapacak

Mısırlı işadamı Halid Mansour Karadeniz’in incisi Ordu’ya hayran kalarak orada yatırım yapmak için Türkiye’ye geldi. İş adamı Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Vali Balkanlıoğlu konu hakkında, "Ordu, büyüleyici bir güzelliğe sahip ve geleceği de turizm açısından oldukça parlak. Bizler de bu güzel şehrin herkes tarafından bilinmesini, tanınmasını istiyoruz. Bu amaçla da tanıtım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yatırımcıların Ordu'ya gelerek burada yatırım yapmak istemeleri bizleri son derece sevindiriyor. Yapılacak yatırımlar Ordu ekonomisine istihdam sağlayacaktır. Yatırım yapmak isteyen iş adamlarına da Valilik olarak gereken desteği vermeye hazırız" açıklamalarını yaptı.

Ordu'nun güzelliklerine hayran kaldığını ve yatırım yapmak amacıyla geldiğini söyleyen iş adamı Halid Mansour; "Ordu, muhteşem bir güzelliğe sahip. Bu güzel şehirde ben de yatırım yapmak istiyorum ve bu amaçla yatırım yapmak için arayışlarımı sürdüreceğim. Önümüzdeki günlerde bir ekip göndererek geniş kapsamlı bir çalışma gerçekleştireceğiz. 50 milyon dolarlık bir yatırım düşünüyorum. Vali Balkanlıoğlu'na gösterdiği yakın ilgi ve destekten dolayı teşekkür ediyorum" dedi.  

DHA

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın