Ofton’un Yeni Projeleri Turizm ve Perakende Alanında


SON yıllarda farklı sektörlerden çok sayıda girişimci inşaatçı olurken, inşaat firmaları da 'yumurtaları aynı sepete koymamak' adına farklı sektörlere yatırıma başladı. 2001 yılında güçlerini birleştiren ikisi de inşaatçı İsmail Hakkı Altun (Oflu) ile Yusuf Şimşek'in (Tonyalı) kurduğu 'Ofton İnşaat' şu anda İstanbul ve Bodrum'da 9 şantiyede konut, ofis ve otel inşa ediyor. 

Genellikle şehir merkezlerinde proje üreten firmanın eş başkanı İsmail Hakkı Altun, inşaat dışında yazılım firması da kurduklarını ve burada çok farklı alanlar için çözüm ve ürün geliştirdiklerini söylüyor. Altun ayrıca, otelcilik yaparak turizm sektörüne girdiklerini ve Gucci, Armani gibi küresel markaların yurt içi satışını yapan bir perakende zincirine de sahip olduklarını belirtiyor.

İstanbul'un Her Yerine Yayıldı

Hürriyet'in haberine göre Altun, inşaattaki iddialarını sürdürürken diğer yatırımlarını büyüteceklerini belirterek şöyle konuşuyor: "2000 yılına kadar ayrı ayrı kendi çapımızda inşaatlar yapıyorduk. Önce birkaç projede ortaklık yaptık. 2001 kriziyle de ortaklık kurup güçlerimizi tamamen birleştirdik. 'Birlikten kuvvet doğar' anlayışı ile hareket ettik. Öyle de oldu. Tabii ki öncelikle Trabzonluluk bizi buluşturdu, ilk projemiz Alemdağ'da Villa ve rezidans projesiydi. Oralarda iki proje daha yaptık. Ardından şehir merkezine yöneldik.

Basın Ekspres'te Yeni Proje Yolda

Bomonti'de Nestle'nin yerinde projeye başladık. Derken şehrin her tarafına yayıldık. Konut, villa, ofis, otel yapan iddialı bir marka haline geldik. Ofton adını da Of ile Tonya'yı birleştirerek koyduk. Şu anda İstanbul Bodrum'da toplam 9 şantiyemiz var. Basın Ekspres'te yeni bir projemiz de olacak.

Perakendeyi Büyütüyor

Dünya markalarının yurtiçinde satışını yaptığımız bir perakende (Style Fashion Outlet) firmamız da var ki şu anda 4 mağazası bulunuyor. Armani, Versace vs. ithal edip satıyoruz. Orada da 50 kişilik istihdamımız var. Bu işi de büyüteceğiz. Bir de yazılım şirketi kurduk, icat çıkarmaya başladık. İlk olarak 'Engelsiz Servis Sistemi' ile işitme, konuşma ve görme engellilerin engelsiz kişilerle canlı iletişim kurabilmelerini sağlıyoruz, iletişim otomatik olarak sesten yazıya ve yazıdan sese dönüşümle yapılıyor. TÜBİTAK desteği ile Avrupa ve Türkiye'de ilk olarak yapılan cihaz ile engelliler karşısındaki kişi ile de birebir iletişim kurabiliyor. Sistem, engelli işaret dillerini de destekliyor. Bir taraftan da turizm işimiz gelişiyor. İstanbul'da üç otelimiz var. Bodrum'da da otel düşünüyoruz, İstanbul'da otelcilik şu sıralar zor günler yaşıyor. Şimdilik İstanbul'da yeni otel düşünmüyoruz."

Bodrum'da 8 özel villa

Bodrum'da merkeze 1 kilometre mesafede 8 özel villadan oluşan Elysium Premier Bodrum projesi hakkında bilgi veren Altun, "360 derece Bodrum manzarasına hakim projedeki villalarda akıllı ev altyapısı ve özel havuzlar var. Fiyatlar 2 milyon 655 bin Euro'dan başlıyor " dedi.

APlusAVM yapıyoruz

Ofton'un İstanbul'daki projelerinden Elysum Koşuyolu'nda 15 bağımsız bölümden oluşan ticari alan bulunduğunu söyleyen İsmail Altun, "Projemizi yıl sonu teslim ediyoruz. Ticari alanlar A Plus marka alışveriş ihtiyacını karşılamak çin tasarlandı Bu butik alışveriş merkezine doğal olarak A plus markalar ilgj gösteriyor. Projede 86 rezidans var" diye konuştu.
Bu arada Eski Rakkas'ın yerine 15 milyon dolarlık yatırımla 3 bin metrekarelik yeni bir 'mekan' yapan şirket mekanın adını Grand Imperial İstanbul koydu.

RAKAMLARLA OFTON

2003'ten bu yana 14 projede 2 bin 340 konut teslim etti. 430 bin metrekare inşaat yaptı. 
Devam eden 9 şantiyenin toplam yatırım değeri 1 milyar 263 milyon lira olarak hesaplanıyor. 
2015 cirosu: 64 milyon TL'yi geçti. 2016 ciro hedefi yaklaşık 200 milyon TL. 282 kişi gayrimenkulde. 278 kişi otellerde, 90 kişi diğer işlerde çalışıyor

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.