Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi kapsamında 1. Etap tapuları teslim edildi

Piyalepaşa’dan startı verilen Okmeydanı Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 1.Etap Daire Tapusu Teslim Töreni’nde konuşan Başkan Demircan, ‘’Okmeydanı’nda ilk Kentsel Dönüşümün hikayesinde daire tapularını verme aşamasına geldik” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin en büyüğü olan Okmeydanı Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi’nde tapu heyecanı yaşandı. Piyalepaşa’dan startı verilen projenin 1.Etap hak sahipleri, Double Tree Hilton Piyalepaşa Otelde düzenlenen ‘Okmeydanı Büyük Dönüşüm Projesi 1.Etap Daire Tapusu Teslim Töreni’ ile tapularına kavuştu. 80 hak sahibinin aileleriyle birlikte büyük mutluluk yaşadığı törene, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Parti Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Haydar Ali Yıldız, Van İlçeleri Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Gülüştür, Van Dernekler Federasyon Başkanı Fevzi Donat, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Avukat Harun Muş katıldı.

Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi kapsamında 50 yıllık tapu hayali gerçekleşti

Törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi kapsamında 50 yıllık tapu hayalinin gerçek olduğunu belirterek, “Çok güzel bir söz var Dünya’da mekan ahirette iman diye insanoğlu mutluluğunu Dünya’da ararken iyi kötü bir mekana sahip olmayı çok ister. Okmeydanı’ndaki bu hikayede insanların mülklerine sahip olma hikayesi de biliyorsunuz ki çok eski 50-60 yıla dayanıyor. Buraya gelen insanlar önce bir arsada olsa almayı arsadan mülkiyet sahibi olmayı çok istediler. Bizlerde bundan 5 sene evvel ilk arsa tapularını vermiştik bugün Okmeydanı’nda ilk Kentsel Dönüşümün hikayesin de daire tapularını verme aşamasına geldik. Bu akşam yüzde yüz ittifakla gerçekleştirdiğimiz proje için yürüyen inşaatlarda kat ittifakı verme noktasında geldik, mutluyuz” şeklinde konuştu.

AK Parti Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Haydar Ali Yıldız da, Beyoğlu ve Okmeydanı için tarihi bir gün olduğunu ifade ederek, “Tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Okmeydanı kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde tapu verme işlemi gerçekleşmesiyle kentsel dönüşümün önemli bir adımı atılmış olacak. Bundan sonra da Okmeydanı’nda dönüşüm kesintisiz bir şekilde devam edecek. Depreme dayanıklı konutlar yapmak, daha çok yeşil alanlar üretmek, sağlık alanları ve eğitim alanları üretmek, otopark sorununu çözmek, hepsi bu kentsel dönüşüme bağlı. Burada geleceğimiz var, çocuklarımız var. Onların daha sağlam konutlarda yaşamasını istiyoruz. Bu anlamda Bugün bunun önemli bir adımı atıldı. Daha huzurlu, daha güvenli ve daha yeşil bir Okmeydanı’nı hep birlikte inşa edeceğiz.

‘’Okmeydanı kentsel dönüşüm çalışmalarını 40 yıldır bekliyoruz’’

Uzun yıllardır bu anı beklediğini söyleyen hak sahibi İsmail Said, “Bugün en mutlu günümüz bu 70 senelik bir tapu olayı depremden sonra gelip ilk defa  Okmeydanı’na gelip tapu almak gerçekten çok güzel bir duygu.40 senedir bekliyoruz biz bu anı başkanımıza teşekkür ediyorum.  Bu işleri rayına koydu bizi de bu günlere taşıdı.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.