Okul hazırlıklarına Marshall ile çocuğunuzun odasından başlayın

“Renklendir Hayatı” sloganı ile insanların hayatına renk katan AkzoNobel Marshall, çocukların ve gençlerin, odalarında hem keyifli zaman geçirmelerini hem de derslerine konsantre olmalarını sağlayacak öneriler sunarak, başarılarla dolu bir öğretim yılına başlangıç yapılmasına katkıda bulunuyor.

Misket limonu hayal gücünü tetiklesin

Çocukların tercihi genellikle yumuşak, hafif nötrler yerine parlak ve canlı renkler oluyor. Farklı parlak tonların dokunuşlarıyla güzel bir birliktelik yaratan, enerjik ve pozitif bir renk olan misket limonunu, çocuğunuzun odasının ana rengi olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bu ton, diğer renklere ilginçlik katacak bir vurgu rengi olarak da oldukça iyi sonuç veriyor. Çocuğunuzun odasında yatıştırıcı ve yaratıcı bir his yaratmak için misket limonu ile lavantayı eşleştirebilirsiniz. Genç odasında ise misket limonunu soğuk bir nötr olan uçuk gri ve canlı beyaz ahşap doğramalar ile birlikte kullanarak biraz daha yumuşatabilirsiniz.

Yaratıcılığa turuncu desteği!

Renkler, ruh hali, duygular ve konsantrasyon üzerinde çok güçlü bir etkiye sahip olduğu için çalışma alanında doğru rengi seçmek büyük önem taşıyor. Turuncu gibi bazı renklerin konsantrasyon ve üretkenlik üzerinde doğrudan etki yaratıyor. Turuncunun beyne giden oksijeni artırdığı ve bu sayede zihinsel aktiviteyi teşvik ettiği söyleniyor; bu da turuncuyu çocuğunuzun ders çalışacağı alanlar için harika bir renk

haline getiriyor. Parlak rengin küçük vurguları, çocukların yaratıcılığı ve üretkenliğini artırıyor. Ayrıca mandalina ve balkabağı gibi canlı renkleri aşırıya kaçmadan kullanabilir; nektarin, turuncu gül ve günbatımı gibi topraksı tonları da deneyebilirsiniz.

Ortak çocuk odasında nötrleri kullanın

Hem kız hem de erkek çocuğunuzun ortak kullandığı bir odayı dekore etmek söz konusu olduğunda duvarlar için renk seçimi büyük önem taşıyor. Cinsiyet ayrımı gözetmeyen; ama ufaklıkların hayal gücünü tetiklemeye de yardımcı olacak bir alan yaratmanın anahtarı aksesuarların, yatak çarşaflarının ve çizimlerin renklerini de kapsayan bir tuval oluşturmak ve çalışmaya buradan başlamak. Krem ve taş rengi gibi sıcak nötrler, çok yönlü bir özelliğe sahip oldukları için kırmızılar, pembeler, yeşiller ve griler gibi farklı renk dokunuşlarıyla kolayca harmanlanabiliyorlar. Soğuk nötrler ve beyaz ise mavi, turkuaz, derin mor ya da misket limonu gibi renklerle eşleştirildiğinde canlılık kazanıyor.

‘Marshall Gör&Boya’ uygulaması ile duvarlarınızı sanal olarak boyamak mümkün!

Marshall’ın Türkiye’de tek olan “Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi (Augmented Reality Technology) adıyla anılan AR ile desteklenen ‘Marshall Gör&Boya uygulaması sayesinde, mekânları boyamadan önce nasıl görüneceğini öğrenebilir ve çocuklarınızı mutlu edecek seçimler yapabilirsiniz. Gerçek zamanlı ‘Marshall Gör&Boya’ uygulaması ile tablet veya akıllı telefonunuzu oda içinde hareket ettirirken, duvar yüzeyi ile mobilya ve eşyaları ayırt ediliyor. Yani uygulama, duvarları sanal olarak boyarken, otomatik algıladığı diğer nesneleri orijinal renkleriyle ve formları ile bırakıyor; seçilen rengin mobilya ve aksesuarlarıyla uyumunu da görerek tercih yapmak mümkün oluyor.

AkzoNobel Marshall hayatı renklendirmek için çalışıyor

Dünyanın en büyük küresel boya ve kaplamalar şirketi ve özel kimyasalların ana üreticisi olan AkzoNobel, dünya genelinde endüstri ve tüketicilere yenilikçi ürünler sunuyor. Müşterileri için sürdürülebilir cevaplar geliştirmek konusunda iddialı olan AkzoNobel’in portföyünde, Dulux, Sikkens, International ve Eka gibi çok iyi bilinen markalar bulunuyor. AkzoNobel, Türkiye’de de Marshall markası ile küresel teknoloji ve tecrübelerle geliştirilmiş ürün ve renk hizmetleri ile hayata renk katıyor. Genel merkezi, Amsterdam Hollanda’da bulunan AkzoNobel, Global Fortune 500 Şirketleri arasında yer alıyor ve sürdürülebilirlik alanında sürekli olarak lider konumda sınıflandırılıyor. AkzoNobel’in dünya çapında 80’den fazla ülkede, 55 bin Kendini Mükemmelliği ve Yarının Cevaplarını Bugünden Elde Etmeye adamış çalışanı bulunuyor. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıIlgaz Tüneli’nde ışık göründü!
  Sonraki yazıSea Homes gelecek yaza hazır
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın