Optimum Outlet’e Cam Dostu İşletme ödülü

Optimum Outlet AVM, cam atıklarının çöpe karışmadan geri dönüşmesine duyarlılık göstererek, en çok cam atık toplayan işletmeler arasında ikinciliğe layık görülüp ‘Işıklı Cam Dostu İşletme Tabelası’ ile ödüllendirildi.

Optimum Outlet AVM, Ataşehir Belediyesi, Çevko, Şişecam ve Özen Cam işbirliğiyle; cam atıkların diğer ambalaj atıklarını kirletmeden ve zarar görmeden ayrı ve etkin toplanmasını sağlamak amacıyla başlatılan Horeca Cam Dostu İşletme Projesi’nde ödül aldı. Optimum Outlet AVM, dahil olduğu kategoride, yüzde 100 geri dönüşebilen tek malzeme olan cam atıklarının, çöpe karışmadan geri dönüşmesine duyarlılık göstererek en çok cam atık toplayan işletmeler arasında ikinciliğe layık görülüp ‘Işıklı Cam Dostu İşletme Tabelası’ ile ödüllendirildi.

“ÇEVRECİ POLİTİKALARA BÜYÜK ÖNEM VERDİK”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, “Günümüzde denizlerimiz, toprağımız, soluduğumuz hava başta olmak üzere tüm tabiatımız, kentlerimiz ve dünyamız çevre kirliliği ile mücadele veriyor. Çevre kirliliği her geçen gün vahim boyutlarla artarken, çevreci kuruluşlar da farkındalık yaratacak projeler üretiyor. Biz, Ataşehir Belediyesi olarak, kurulduğumuz günden itibaren çevreye ve çevreci politikalara büyük önem verdik. Yaklaşık iki yıl önce Çevko, Şişecam ve Özen Cam ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle; cam atıklarının çöpe gitmeden ayrı ve etkin toplanmasını sağlamak amacıyla, ‘Horeca Cam Dostu İşletme Projesi’ni başlattık. Cam atıklarının, çöpe karışmadan geri dönüşmesine duyarlılık gösteren ve destek olan işletmelerimize çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.