Ümit Özdağ ile Yusuf Halaçoğlu’na saldırı

  Sinan Oğan’ın ardından Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu da saldırıya uğradı. Özdağ ve Halaçoğlu’nun Silifke’deki toplantısında ortalık karıştı. 

  Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ ve MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Silifke’de ülkücü bir grubun salonun altını üstüne getirdiği olayların sakinleşmesinin ardından konuşma yaptı. ‘Başbuğ Türkeş’ sloganları eşliğinde konuşan Ümit Özdağ, şunları söyledi:

  TÜRKEŞ’İN ÖĞRENCİLERİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE…

  “Her yerde önümüze değişik engeller çıkıyor. Ama biz bu engelleri Türk milliyetçisine yakışır şekilde, bir ülkücüye yaraşır şekilde, Alparslan Türkeş’in öğrencilerine yakışır şekilde, teker teker aşarak yolumuza devam ediyoruz. Çünkü amacımız Türk milletine dayatılmaya çalışılan bir bölünme ve diktatörlük anayasasına ‘hayır’ demek. Türk milliyetçiliğinin gerçek duruşunu bu konuda ortaya koymak. Amacımız bunun ötesinde yıllardan beri, bölünmeye çalışılan etnik fay hatları boyunca ayrıştırılmaya çalışılan, mezhep fay hatları boyunca ayrıştırılmaya çalışılan, şimdi evet ve hayır ile ayrıştırılmaya çalışılan büyük Türk milletini kucaklamak ve tekrar hepimizin, büyük Türk Milletinin evlatları olduğunu hatırlamak.”

  ELİMDEKİ PET ŞİŞE SÜRAHİ MİDİR?

  MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu da konuşmasında, Allah’ın verdiği aklın kullanılması gerektiğini söyledi. Halaçoğlu, “Bizler de bu yüzden buradayız. Birileri tutmuş şöyle söylüyor. O sürahidir. Size soruyorum elimde gördüğünüz bu pet şişe sürahi midir? İşte akıllı insan bunu söyler. Ben elimdeki şişeyi saklıyorum ve size diyorum ki ben gördüğüm için siz kabul edin, ona ne dersiniz, hayır” diye konuştu

  Proje Bilgi Formu

  Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
  Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.