Pamukkale Ekspresi, 7 yıl aradan sonra seferlerine başladı

pamukkale-espresi

Denizli-İstanbul arasında demiryolu ile ulaşımı sağlayan ve Eskişehir ile Denizli arasındaki yol yenileme çalışmaları nedeniyle 7 yıl önce seferlerine ara verilen Pamukkale Ekspresi'nin tekrar seferlere başlaması dolayısıyla Denizli Garı'nda tören düzenlendi. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdürü Murat Bakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Afyon-Dinar-Denizli arasındaki yol yenileme çalışmaları kapsamında 25 Temmuz 2008'de Pamukkale Ekspresi'nin seferlerine ara verildiğini hatırlattı. Demiryolundaki hem altyapı hem üst yapı yenilemeleri çerçevesinde TCDD 7. bölge ve 3. bölge olarak çalışmaların tamamlandığını ifade eden Bakır, şöyle devam etti: "Çalışmaların tamamlanmasını müteakip bugün Pamukkale Ekspresi tekrar seferlere başlıyor. Karşılıklı olarak günde bir sefer planlamış bulunuyoruz. Program çerçevesinde buradan 22.05'te hareket edecek. Yaklaşık 8,5 saatlik yolculuktan sonra 06.48'de Eskişehir'e ulaşmış olacak. Eskişehir bir aktarma merkezi hüviyeti görecek.

Yüksek hızlı tren projesi kapsamında Ankara, İstanbul ve Konya bağlantıları sebebiyle Denizli'den Eskişehir'e ulaşan tüm yolcularımız bu üç merkeze de hızlı tren vasıtasıyla ulaşmış olacak. Böylece hem mevcut konvansiyonel trenlerimizle yolculuk yaptırdığımız yolcularımıza hızlı treni de tattırmış olacağız. Konforlu bir yolculuk olacak. Eskiden 15,5 saatte sürdürdüğümüz Denizli-İstanbul yolculuğu, hızlı tren bağlantısıyla yaklaşık 11 saatte gerçekleşecek. Aynı şekilde Eskişehir'den Ankara ve Konya'ya 1,5 saatte ulaşılabilecek." Tren dizisi 4 pulman, birer yemekli ve yataklı vagondan oluştuğunu dile getiren Bakır, toplam 250 yolcu kapasiteli Pamukkale Ekspresi'nin her gün Denizli-Eskişehir arasında sefer yapacağını, 21.55'te Eskişehir'den kalkıp 06.11'de Denizli'de olacağını kaydetti. Eskişehir'e gidecek yolculardan Çetin Aslım, tercihini trenden yana kullandığını belirterek, "Emekli olduğum için avantajlı, rahat, güvenilir, o bakımdan treni tercih ettim. Yıllar sonra seferlerin tekrar başlamasından dolayı çok memnunuz" dedi. Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve öteki ilgililerin katıldığı törende, kalkış sireninin çalmasının ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, trene kalkış işareti verdi. Milliyet

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıQueen Park, Haziran’da teslim edilecek!
  Sonraki yazıVestel LED Aydınlatma ürünleri düşük enerji tüketimiyle dikkat çekiyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın