Projebeyaz Türk yatırımcıya emlak turizmi sunuyor

Bu sene, en az 8-10 kişilik gruplarla 100 aileyi, Amerika’nın 18 eyaleti içinde 60’dan fazla şehrine götürmeyi planlayan şirket, emlak satışına başladı. Sistem en az 1 haftalık süreyi kapsıyor. Emlak alıcılarına 7 günlük otel, ulaşım, yemek dahil bir fiyat çıkarılıyor. Emlak alıcısı Amerika’da ev satın alırsa bu 1 haftalık harcama ev fiyatından düşülüyor. Böylece emlak alıcısı hem uygun fiyatlarla yaşayabileceği hem yatırım yapabileceği evi Projebeyaz Uluslararası Gayrimenkul Danışmalık garantisi ile satın alıyor. Evi almasa da 1 hafta tatil yapmış oluyor.
 
Bu uygulamayı Türkiye için 3 yıldır sürdüren Projebeyaz’ın Genel Müdürü Deniz Derelli ‘’Ortadoğulu alıcıyı Türkiye’ye bu sistemle getiriyoruz. Bu ailelerin yaklaşık yüzde 40’ına bu yöntemle ev sattık. Alıcılar hem 1 hafta Türkiye’ye gelip konakladılar, hem de Türk turizmine katkı sağladılar. Türk alıcılar da aynı uygulamayı bizden ABD için talep etti. Amerika’nın en büyük inşaat ve danışmanlık şirketlerinden olan Lennar International ile yaptığımız anlaşma sonrası aynı modeli Amerika için uygulamaya soktuk. Lennar’ın 18 eyalette 60’dan fazla şehirdeki konutlarını Türk alıcılar ile buluşturuyoruz’’ ifadelerini kullandı. 
 
ABD vatandaşlığının önünü açıyor
 
Derelli, ‘’Bu modelle ilgili yaptığımız tanıtımlara gelen geri dönüşler bizi heyecanlandırdı. Ağrı’dan İzmir’e, Samsun’dan Mersin’e kadar Türkiye’nin dört bir yanından çok fazla talep aldık’’ diye konuştu. Amerika’dan ev almak isteyenler arasında profesörlerden, üst düzey yöneticilere, beyaz yakalılara kadar birçok kişinin olduğunu söyleyen Derelli bu kapsamda ilk gezilerini Miami ve Orlando’ya yaptıklarını belirtti. Derelli; ‘’Lennar’ın merkezi Miami olduğu için önce oraya iniliyor oradaki evler geziliyor ardından Fort Lauderdale, Palm Beach ve Orlando gibi yerleşim merkezlerindeki diğer alternatifler anlatılıyor’’ ifadelerini kullandı.
 
Amerika’dan ev almak isteyen Türklerin akıllarında New York, Miami, Washington gibi sadece birkaç şehrin olduğunu söyleyen Derelli, ama aslında Türklerin bilmediği fakat hem oturuma uygun hem de yatırım açısından çok avantajlı yerlerin olduğu bilgisini verdi.
 
'Projebeyaz olarak 18 eyaletteki binlerce evi konut alıcısının bilgisine sunuyoruz. Çok uygun fiyatlarla yüksek getiri sağlayabilecek evlerin bilgisini veriyoruz' diyen Derelli; “Bir de bunun üstüne işbirliği yaptığımız resmi kurum Lennar International kendi iştiraki olan firmasından veya çözüm ortaklarından konut alıcılarına çok rahat mortgage kredisi çıkmasını sağlıyor. Ayrıca ABD'de 500 bin dolar EB5 yatırımı yapılması halinde ABD vatandaşlığının da önü açılabiliyor ve Lennar’ın yaptığı projelerden birisi bu yatırım programında öncü bir çözüm ortağı. Elinde parası olup da yatırım yapmak isteyenler bize geldiğinde çok uygun evler bulabiliyorlar. Üstelik Türk alıcı Amerika ziyaretinde inşaatı yapan firma Lennar yetkilileri ile de birebir aracısız görüşerek akıllarındaki soru işaretlerini gideriyorlar. Zaten alıcının bütün hakları Amerikan yasaları garantisi altında’’ ifadelerini kullandı.
 
Projebeyaz olarak alım satım işlemlerinin her adımında kendilerinin olduğunu söyleyen Deniz Derelli ayrıca alıcıların zarar görmemesi için Türkçe bilen Amerika’da yerleşik avukatlar ve bankacıların da temin edildiğini sözlerine ekledi.
 
Sistemin hiç İngilizce bilmeyen alıcıların bile Amerika’dan rahatlıkla ev sahibi olmaları üzerine kurulduğunu vurgulayan Derelli; ‘’Bizim için her şeyden önce Türk alıcılarının güvenliği ve çıkarları gelir, bunun için her ihtimali düşünerek hareket ediyoruz. Türkçe bilen avukatlar ve bankacılar alıcıların tüm sorularını yanıtlıyor. Haklarında herhangi bir kayıp olmaması için kapsamlı bir sözleşme hazırlanıyor" dedi.
 

ABD’deki fırsatlar

Isles at Oasis: Miami Homestead bölgesinde yer alan proje yeşillikler arasında ve Karayip mimarisine sahip. 4 oda 3 banyodan oluşan 178 metrekarelik en küçük evler 170 bin dolardan başlamakta. Championsgate: Dünyanın en ünlü tema parklarının olduğu Orlando şehrinde yer alan Championsgate projesi, Disneyland’a 6 dakika, Universal Stüdyoları’na 10 dakika sürüş mesafesinde yer alıyor. Proje yüksek kira getiri değerine sahip. Proje içerisinde yer alan 3 adet golf sahası, clubhouse, futbol ve tenis sahaları ile sosyal hizmet ve donatı konusunda bölgesinde tek. 180 metrekare 4 oda, 3 banyolu dubleks evler 300 bin dolardan başlamaktadır.
 
2775 Cahuenga: Hayallerin gerçeğe dönüştüğü şehir olarak bilinen Los Angeles kentinin meşhur bölgesi Hollywood Hills’teki projede 130 metrekare net yaşam alanı olan, 3 kat dahilinde Amerikan modeli salon ve karşılama alanı, 2 yatak odası, 2,5 banyo, depolama alanları ve 2 araçlık kapalı garajlı daireler 870 bin dolardan satışta.   
 
The Avenue Collection – 1200 Avenue: New Jersey eyaletinde Hudson nehrinin kıyısında inşa edilen The Avenue Collection – 1200 Avenue’den 8 dakikada Central Park’a ulaşılıyor. Projeye komşu olan yat limanları ile Manhattan’a trafiksiz ve hızlı ulaşım mümkün. Ayrıca, marka değeri olan proje yatırımcısına getirisi yüksek kazanç sağlıyor. Proje ana hatları ile net 83 metrekareden başlayıp 300 metrekareye kadar değişiyor. Konutlar 759 bin dolar ve 3 milyon 900 bin dolar aralığında satılıyor. 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın