Sahibinden satılık Ak Saray!

satilik-ak-saray-manset-detayi

Proje aşamasından bugüne kadar büyük tartışmalara konu olan ve kamuoyunda “Ak Saray” olarak bilinen Cumhurbaşkanlığı Hizmet Binası, muzip bir vatandaş tarafından bir emlak ilan sitesinde 1 milyar dolara satışa sunuldu!

Fiyatı 1 milyar dolar!

Bir çeşit protesto yöntemi olduğu tahmin edilen ilanda Cumhurbaşkanlığı Binası’nın yüzölçümü ve oda sayısı gibi teknik bilgilerin yanı sıra, “mülkün kullanım durumu” sekmesinde “Ev sahibi oturuyor” seçeneğinin işaretli olması ayrıca dikkat çekti. Bu arada ilan metninde, söz konusu sitenin ilan sisteminin “1 milyar dolar” rakamına izin vermediği için “1 milyon dolar” yazıldığı da belirtildi.

İşte o ilan!

Söz konusu ilanın metni şöyle: satilik-ak-saray1satilik-ak-saray2 

(Büyük halini görmek için üzerine tıklayın) "EVET DEĞERLİ VATANAŞLARIM. MİLLİ İRADEYİ HAZMEDEMEYEN BAZI MİHRAKLAR, BU SARAYI GÜNDEME GETİREREK İSTİSMAR ETTİĞİ İÇİN, ZATEN MİLLETİMİN OLAN BU SARAYI MİLLETİME SATIYORUM. SİSTEM KABUL ETMEDİĞİ İÇİN YAZAMADIM. SARAYIMIZIN FİYATI 1 MİLYAR AMERİKAN DOLARI. PAZARLIK PAYI VAR. SARAY YERİN ALTINDA 4, YERİN ÜSTÜNDE 4 OLMAK ÜZERE TOPLAM 8 KAT. ŞİMDİLİK 1000 ODASI VAR. ŞU AN YAPILAN KISIMLARLA ODA SAYISI 5000'İ BULACAK. MAHKEME YAPIMI DURDURDUĞU İÇİN, ŞU AN RUHSAT YOK. AMA YENİ HSYK'NIN ATAYACAĞI HAKİMLER İLE BU PROBLEM ÇÖZÜLECEK. RECEP TAYYİP ERDOĞAN" Derhal kaldırıldı! satilik-ak-saray3

Söz konusu ilan, girildikten kısa bir süre sonra ilgili emlak ilan sitesinden kaldırıldı. İlan numarası, söz konusu emlak ilan sitesinin arama satırına girildiğinde ilanın mevcut olmadığına dair bir uyarı penceresi geliyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın