Sahilde ‘iyi yaşam’ın metrekaresi 25 bin TL

EMLAK Konut GYO'nun Ocak 2014'te ihale ettiği İstanbul Kazlıçeşme arsasında inşa edilen Büyukyalı İstanbul projesinde satışlar başladı. Eski Tank Bakım Fabrikası olarak da bilinen denize cepheli 111 bin metrekarelik arsada hayata geçecek projenin değeri 4 milyar 240 milyon lira.

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığında yapılacak Buyukyalı İstanbul projesi hakkında bilgi veren Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, "Kazlıçeşme'de yeni bir deniz semti inşa ediyoruz. Projede ev fiyatları 1 milyon liradan başlıyor. 1404 birim yer alan proje 4 mahalle şeklinde tasarlandı ve ilk etapta 560 konut satılacak. Metrekare fiyatları ise 13 bin liradan başlıyor. 25 bin liraya kadar yükseliyor" dedi. 

Altyapı İle Değerlenecek

Akbalık, Büyükyalı'nın yakınında yer alan Marmaray Zeytinburnu durağı ve İstanbul'un Asya ile Avrupa yakasını tüp geçitle birbirine bağlayarak motorlu araçlara geçiş olanağı sağlayacak Avrasya Tünelinin önemli ulaşım avantajları sağladığını söyledi. Akbalık, "Dünyadaki örnekleri incelediğimizde, altyapı yatınmlarının fiyatları doğrudan etkilediğini görüyoruz. 
Londra, Barcelona, Milano, Paris'te bunu görmek mümkün. Kazlıçeşme'de önemli değer artışı bekliyoruz" dedi.

2019 Sonunda Tamamlanacak 

2019 sonunda tamamlanacak projede brüt-net metrekare farkına dikkat ettiklerini belirten Akbalık, "Büyükyalı'nın net-brüt farkı ve kat planı verimliliği, piyasadaki mevcutlara oranla yüzde 15-20 oranında daha avantajlı" dedi. 

İyi yaşam konseptli proje geçtiğimiz Mart ayından bu yana tanıtımları yapılmış, önce Fransa ardından da Dubai'de düzenlenen uluslararası fuarlarda görücüye çıkmıştı.

Fiyatlar TL bazında

Ahmet Akbalık, ihale sürecinin ardından projeye uzun bir süre çalıştıklarını belirterek, "Sağlam adımlarla yepyeni bir konsept oluşturmak için büyük emek harcadık. Proje 'semt kültürü'nü canlandırıyor. Boğaz hattını uzatarak yeni bir deniz semti kuruyoruz. Büyükyalı, 'iyi yaşam' anlayışıyla, yatırımcılarına kazandıran bir proje olacak" diye konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.