Sakarya’nın Kalbinde Paye Sakarya

Haldız İnşaat ve Halk GYO iş birliği ile geliştirilen Paye Sakarya, sanayi, ekonomi, istihdam ve uluslararası ticaretin merkezlerinden biri haline gelen Sakarya’da yükseliyor.

Sakarya’nın sakin ve huzurlu atmosferinden ilham alınarak geliştirilen Paye Sakarya, yatırımcılarına ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor. Modern mimari anlayışıyla tasarlanan bu benzersiz proje, bölgeye değer katan özel bir konsept sunarak, konfor ve estetiği bir araya getiriyor. Her ayrıntısı özenle düşünülmüş olan Paye Sakarya, sakinleri için huzur dolu bir yaşamın kapılarını aralıyor.

Halk GYO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Erdal Bekin ile Haldız İnşaat Genel Müdürü Sayın Selim Kardil ev sahipliğinde gerçekleşen lansman toplantısında proje detayları paylaşıldı.

“Yatırımlarımız Anadolu’daki birçok şehirde hayata geçiyor”

2010 yılından bu yana ülkeye katma değer sağlayan, dünya standartlarında projeler hayata geçirme hedefiyle çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini dile getiren Erdal Bekin; “14 yıldır ana hissedarımız Halkbank’tan aldığımız güvenle, inşa edildikleri kentlerin dokusuna uygun, müşteri beklenti ve memnuniyetini ön planda tutan çevreye duyarlı girişimlere ortak olarak gayrimenkul sektöründe öncü projelere imza attık. Projelerimizi sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi metropol şehirlerde değil aynı zamanda Eskişehir, Kocaeli, Antalya, Sakarya ve Erzurum gibi önemli Anadolu şehirlerinde de gerçekleştirdik” dedi.

Sakarya’da gerçekleştirilen en büyük projelerden biri: Paye Sakarya
Proje hakkında detaylı bilgi paylaşan Haldız İnşaat Genel Müdürü Selim Kardil; Paye Sakarya’nın, modern ve yatay mimarisi, geniş teras ve peyzaj alanları, sosyal donatılar ve farklı konseptteki ticari üniteleriyle Sakarya’da gerçekleştirilen en büyük projelerden biri olduğunu vurguladı.

Kardil; “Yaklaşık 60 dönümlük bir arsa alanı üzerinde 119 bin 345 metrekare inşaat alanına sahip olan Paye Sakarya, 23 blokta 426 konuttan meydana geliyor. Projede, alanları 115 ile 288 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere 3 farklı konut tipi bulunuyor.” diye ekledi.

“Bölgenin en iyi konsept yaşam projesi”
Paye Sakarya’nın, bölgenin en iyi konsept yaşam projesi olduğunun altını çizen Kardil; “3.5 milyar TL yatırım değeriyle Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde hayata geçirdiğimiz projemiz, bölgenin iklimine uygun oluşturulan peyzaj alanları, geniş bahçeleri, trafiğe kapalı yürüyüş yolları ve yansıma havuzlarıyla bölgenin en iyi konsept yaşam projesi olarak tasarlandı. Modern ve yatay mimarisiyle bölgenin simgesi haline gelecek Paye Sakarya, fonksiyonel iç mimarisiyle de konut sahiplerine keyifli bir yaşam alanı sunuyor. Projemizde ayrıca günlük ihtiyaçların karşılanabileceği 34 adet cadde mağazası da bulunuyor.” dedi.

25 bin metrekarelik yeşil alanıyla eşsiz bir peyzaj alanı sunuyor
Projeyi 2025 yıl sonunda teslim etmeyi planladıklarını söyleyen Kardil; 426 konutun yer aldığı projemizde 144 adet 2+1, 204 adet 3+1 ve 78 adet 4+1’den oluşan farklı büyüklüklere sahip konut tipleri yer alıyor. Projede özellikle metrekaresi yüksek 3+1 ve 4+1 dairelerin sayısını yüksek tutarak oluşturduğumuz geniş yaşam alanları, balkon ve teraslar ile daha şık, konforlu ve dört mevsim keyifle yaşanılacak bir hayat sunmayı hedefledik. Projemizde özellikle dikkat ettiğimiz bir diğer nokta da inşaat yoğunluğunu dengelemek oldu. Bu doğrultuda da bölgenin iklimine uygun süs bitkileri ve ağaçların seçilmesini sağlayarak ev sahiplerinin keyifle vakit geçireceği toplam 25 bin metrekare peyzaj alanı oluşturduk.” diye konuştu.

60 ay vade, 4.6 milyon TL’den başlayan fiyatlarla,

Halk GYO’nun arazisi üzerinde hasılat paylaşım modeli işbirliğiyle gerçekleştirilen projenin yüzde 65 Haldız İnşaat ve yüzde 35 Halk GYO ortaklığında ilerleyecek.
Erdal Bekin, Paye Sakarya’da daire fiyatlarının 4.6 milyon TL’den başladığını ve metrekare fiyatının ortalama 30 bin TL seviyesinde olduğunu söyledi.
Yüzde 25 ön talep toplanan projede, daire bedelinin yarısını peşin ödeyenler kalan tutarı 60 ay sıfır vade farkıyla ödeyebilecek.
Ayrıca talep konusunda Bekin, “Özellikle İstanbul ve çevresinden emeklilikte buraya yerleşirim diye alanlar var. Gurbetçilerimizden de yoğun talep oldu” diye konuştu.
Toplam 3,5 miyar TL yatırım değerine sahip projede konutların yanı sıra cadde boyunca uzanan ticari üniteler mevcut.

Paye Sakarya Projesinde Zemin Güçlendirme Çalışmaları Tamamlandı
Deprem farkındalığıyla, tüm projelerinde yapı güvenliği ve sürdürülebilirliği ön planda tutarak hareket etiklerini belirten Kardil; Paye Sakarya projesinde de hem zemin hem üst yapı inşaatlarında aynı bilinçle, Kocaeli Üniversitesi iş birliğiyle zemin iyileştime proje ve inşaatını tamamladıklarını ifade etti.

Şehir merkezine 3 dakikalık mesafede yer alan Paye Sakarya; Sakarya Stadyumu’na 300 metre, Adapazarı Belediyesi’ne 3 km, alışveriş merkezlerine 4 km, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 km mesafede konumlanıyor.

Satışları devam eden projenin 2025 yıl sonunda teslim edilmesi planlanıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıDAP Yapı, gayrimenkulün ‘en itibarlı markası’ seçildi
    Sonraki yazıYabancı yatırımcının gözdesi İstanbul, Antalya ve Edirne