Siltaş Yapı’dan çevre dostu akıllı proje

Siltaş Yapı, Pendik’in sahil şeridinde yükselen yeni projesi ‘Adalara karşı, bulutlara komşu’ Siltaş Marina’da çevreye dost akıllı ev altyapısı kullanıyor.

Siltaş Yapı, iş dünyasındaki 40 yıllık köklü geçmişinin ışığında kente değer katan yapılar inşa ediyor. Şimdi ise her köşesi insan odaklı bir anlayışla tasarlanan ve İstanbul’un hızla değerlenen bölgelerinden Pendik’in sahil şeridinde konumlanan yeni projesi ‘adalara karşı, bulutlara komşu’ Siltaş Marina ile dikkat çekiyor. Çevreci akıllı ev altyapısı ile kurgulanan Siltaş Marina, kapanmayacak panoramik deniz manzarasına sahip. Yüzde 75’i yeşil alan ve sosyal donatılardan oluşan Siltaş Marina, yüksek ağaçlarla ferahlık hissi oluşturan peyzaj düzenlemesiyle insana ve doğaya dost bir proje olarak öne çıkıyor. Siltaş Yapı’nın ilk kez Siltaş Marina’da hayata geçireceği ve gelecek projelerinde geliştirerek uygulamaya devam edeceği LifeX Konsepti kapsamında projede elektrikli araçlar için e-şarj istasyonu bulunuyor. Bu özel konsept içinde misafir süiti, kreş, müzik odası, cafe-kütüphane ve cep sineması gibi pek çok özellik yer alıyor. Ayrıca projede dört mevsim yüzme imkanı bulunan yüzme havuzu, fitness salonu ve sauna da mevcut. Proje, yürüyüş ve bisiklet parkuru, çocuk parkı ve basketbol sahasının yanı sıra temel ihtiyaçlara cevap vermesi hedeflenen ticari üniteleri de bünyesinde barındırıyor.

Adalar manzaralı balkon ve teraslar

20 katlı iki bloktan oluşan bir proje olan Siltaş Marina, çeşitli büyüklük ve özellikte 200 konut, 4 ticari ünite ve sosyal yaşam alanlarından oluşuyor. Projede 52 adet açık ve kapalı mutfak alternatifleri bulunan 2+1, 140 adet 3+1 ve 8 adet 4+1 daire bulunuyor. Adalar manzaralı balkonları ve terasları ile doyulmaz seyir keyfi sunan Siltaş Marina, sıra dışı mimarisi sayesinde tüm dairelerden denizi görme imkanı tanıyor.

Ulaşım alternatiflerinin kesişim noktasında

Kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alan Siltaş Marina; Pendik sahile 1,5 dakika, Pendik Marina’ya 2 dakika, metroya 3 dakika, yüksek hızlı trene ve İDO Pendik Terminali’ne 5 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 13 dakika ve üçüncü köprü bağlantı yoluna 17 dakika mesafede yer alıyor. Siltaş Marina’dan deniz taksi ve deniz otobüsü ile deniz yoluyla ulaşılabilecek her yere çok kısa sürelerde vararak zamandan büyük tasarruf elde etmek de mümkün. Türkiye’nin Silikon Vadisi olmaya hazırlanan Teknopark’a 15 dakika mesafede bulunan Siltaş Marina; birçok AVM, eğitim kurumu, kamu kurumu ve hastanenin yanı başında yer alıyor.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.