Simit Sarayı kirasının yarısı devletten!

Simit Sarayı, dünyanın en pahalı kiralarına sahip Londra’da üçüncü şubesini Piccadilly’de açtı. Yurt dışında 108 mağazası olan Simit Sarayı’nın sadece Londra şubelerinin toplam kirası 2 milyon 600 bin pound. Bunun yarısını Turquality kapsamında devlet ödüyor.

Dünya markası olma vizyonuyla yurt dışında büyüyen Simit Sarayı yurt içinde 245, yurt dışında 108 ve toplamda 353 mağazaya ulaştı. Şirket Londra’daki üçüncü mağazasını Piccadilly’de açtığını duyurdu.  Oxford Street ve Bond Street’ten sonra Londra’nın en ünlü ve işlek kavşağı Piccadilly Circus’ta üçüncü mağazasını açan Simit Sarayı, bu üç mağaza için yılda toplam 2 milyon 600 bin pound kira ödeyecek.

Ancak Turquality Programı kapsamında olan ve teşviklerden yararlanan Simit Sarayı’nın kirasının yarısını devlet ödeyecek. Teşvik bununla da bitmiyor. Şirket, yaptığı tanıtım masraflarının da yarısını devletten alacak. Bir yıl içinde Londra’da üçüncü mağazalarını açmaktan ve gördükleri ilgiden memnun olduklarını belirten Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, “2015 sonuna kadar İngiltere’de toplamda 7 mağaza ile hizmet vermeyi planlıyoruz. Avrupa üssümüz Londra ve Avrupa’daki tüm mağazalarımızı Londra’dan yöneteceğiz. Avrupa’da bulunduğumuz Almanya, Belçika, Hollanda, İngiltere ve İsveç’te mağaza sayılarımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Kavukcu, 2014 yılı sonunda yaptığı basın toplantısında 2014’ü 10 milyon adet üretimle toplamda 300 milyon TL ile kapatacaklarını belirtmişti. Kavukcu, 2015 yılı hedeflerini 500 milyon TL ciro ve 400 mağaza olarak açıklamıştı.

Abdullah Kavukcu, en fazla kira ödedikleri mağazaları ise şöyle sıralamıştı: “New York 5’nci Cadde’deki mağazamızın aylık kirası 80 bin dolar. Mekke’de Zem Zem Towers’taki mağazamıza aylık 100 bin dolar ödüyoruz. Londra’da Oxford Street mağazasının kirası 110 bin pound. Taksim’deki Simit Sarayı kirası ise 150 bin TL.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıİş GYO iki gözde projesiyle Cityscape Global 2015’te!
  Sonraki yazıNasa’dan uzaya asansör
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın