Siyahkalem Cityscape Turkey’den 20 milyon dolarlık ciro bekliyor

Siyahkalem CFO’su İbrahim Kahraman, Cityscape Turkey’de beklediklerinin üzerinde bir iliyle karşılaştıklarını söyleyerek “Fuarın yüzünü güldürdüğü şirketlerden biriyiz” dedi.

Kahraman Türkiye’de ilk kez gerçekleşen Cityscape fuarını şöyle değerlendirdi:

“3. köprü, 3. Havalimanı ve kent içi ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran yeni tüneller, bizim bölgemizi yalnız yerli yatırımcı ve kullanıcılar için değil, yabancılar için de cazip hale getirdi.

Yabancı yatırımcı İstanbul’u ve İstanbul’daki gayrimenkul projelerini çok yakından izliyor. Biz bir kez daha bunu gördük.

Londralı, gayrimenkul geliştirme şirketi Copperstoners’la  görüşmelerimiz başladı. Özellikle Londa’da yaşayan Türkler’in, Türkiye’deki gayrimenkul yatırımlarına son yıllarda gösterdiği ilgi nedeniyle KÖY projesini Londra’da pazarlamak istiyorlar. Biliyorsunuz projemiz İngiliz Hopkins Mimarlık tarafından tasarlandı. KÖY projesi uzun yıllardır, Londra’da yaşayan Türklerin yaşama alışkanlıklarına son derece uygun bir proje. Bu bizi çok sevindirdi.

Özellikle Katar’lı ve Suuri Arabistan’lı fonlarla çok sıcak ilişkiler kurduk. Toplam 15 milyon dolarlık bir yatırım için her iki fonla Pazar günü Satış Ofisi’mizde bir araya geliyoruz.

Bahreyn Kraliyet Ailesi mensuplarından birisi projeyle ilgilendi ve yatırım yaptı.

Biz yabancı yatırımcı ve kullanıcı satışlarında bu fuardan toplam 20 milyon dolarlık bir ciro bekliyoruz.

Öte yandan bugüne kadar şu ya da bu şekilde projemizle ilgilenen yerli yatırımcı ve kullanıcıları fuara davet etmiştik.  KÖY’de konut sahibi olmak isteyenler için başlattığımız, piyasada geçerli olanın oldukça altında bir oranla kredi kullanma kampanyası nedeniyle bu davetimizden de çok verimli sonuçlar aldık.  Anlaşmalı bankalar aracılığıyla ortalama aylık 60 ay vade için % 0,32 ve 120 ay için % 0,70 oranları geçerli ödeme kolaylığından yararlanmak isteyen çok sayıda yerli kullanıcıyı standımızda ağırladık ve sıcak satışlar gerçekleştirdik.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.