Tamamen elektrikli plastik enjeksiyon makinesi FANUC ROBOSHOTile enerji verimliliğinde yeni bir dönem

Dünyanın lider fabrika otomasyonu üreticilerinden FANUC, tamamen ve sadece gerektiğinde elektrikle çalışma kabiliyetine sahip plastik enjeksiyon makinesiROBOSHOT ile işletmelere enerji tasarrufetmelerine yardımcı oluyor.İlk günkü verimini koruyarak 15-20 yıl sorunsuz şekilde çalışan ROBOSHOT, servo motorunun yüksek verimli teknolojisi sayesinde geleneksel hidrolik makinelere kıyasla enerji tüketiminde yüzde 70’e kadar tasarruf sağlıyor.
Tüm ürün gamında uygulanabilir sürekli iyileştirmeler yapmayı sürdüren Japonya merkezli FANUC,günümüzde önemi daha da artan enerji tasarrufunu ve sürdürülebilirliği üretim süreçlerini verimli hale getiren çözümleriyle yukarı taşıyor. Bu kapsamda imalattaki enerji verimliliğini ve sürdürülebilirliğidaha yukarıya taşımasıözelliği bulunanROBOSHOT plastik enjeksiyon makinesi,yüksek hassasiyet ve düşük çevrim süresi ile tutarlı ve en üst kalitede parçaları büyük miktarlarda üretmeyi mümkün kılıyor. Sarf malzemeleri için yapılan yıllık 200 euro altı harcamayla potansiyel olarak piyasadaki en düşük maliyete sahip ROBOSHOT, FANUC güvencesiyle 15-20 yıl süresince yüksek verimliliğini koruyor.
Hava soğutmalı motorlar ile sıfır hidrolik yağ kullanımı, minimum su tüketimi
Tamamen elektrikle çalışan ROBOSHOT plastik enjeksiyon makinesi, aynı boyuttaki bir hidrolik makineyle kıyaslandığında bu makinelerin soğutma gereksinimleri hesaba bile katılmadan yüzde 70’e kadar daha az elektrik tüketiyor. Elektrik tüketimini yalnızca gerektiği zaman gerçekleştiren ROBOSHOT, bunun yanında yeniden elektrik üretme kabiliyetine de sahip. Sistemde bir eksen yavaşlamaya geçtiğinde kullanılan enerji, güç kaynağına geri dönerek tasarruf sağlıyor. ROBOSHOT’ın hava soğutmalı motorları, su tüketimini minimuma indirmesinin yanı sıra hidrolik yağ kullanımını ortadan kaldırarak sürdürülebilirliğe katkı veriyor.
Sınırsız bakım hizmetiyle her daim verimli
Farklı fonksiyonların yerine getirilmesi için motorları eş zamanlı olarak çalışabilen paralel harekete sahip ROBOSHOT, bu özelliği sayesinde üretkenliği artırıyor. İlk günkü verimini koruyarak 15-20 yıl sorunsuz şekilde çalışan ROBOSHOT, aynı zamanda 20 yıl sonra ihtiyaç duyulduğunda FANUC’un geniş servis ağı, rakipsiz parça bulunurluğu ve sınırsız bakım hizmetiyle çalışma verimini kaybetmiyor.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıKalebodur ve Nivogo döngüsel ekonomiye katkı için anlamlı iş birliğine imza attı
    Sonraki yazıDicle Elektrik’in Şırnak’a Yatırımı Toplam 5 Milyar TL’yi Aşacak