Tapu dairelerinde FETÖ işlemleri için alım-satımlar durduruldu

Tapu daireleri FETÖ terör örgütü sürecine takılınca, normal işlem yapmak isteyen vatandaş bu haberi okumadan tapu dairesine adım atmasın! Zira işlem yapılamıyor.
Tapuda işi olanlar bu habere dikkat! FETÖ'nün şüpheli tapu işlemleri kapsamında Türkiye genelinde tapu dairelerinde işlem yapılamıyor. Tüm tapularda alım-satım işlemleri durdurulurken, yaklaşık 5 milyon şüpheli FETÖ tapusuna el konulduğu bildirildi. İşte tapu dairelerinde yaşanan son dakika gelişmesinin ayrıntıları.

Fethullahçı Terör Örgütü'ne ait (FETÖ) tüm tapu dairelerinde başlatılan el koya işlemi büyük bir hızla devam ediyor. Türkiye'nin dört bir tarafından tapu dairelerinde işlemlere FETÖ ayarı çekilirken, vatandaş işlem gerçekleştiremiyor. Zira 5 milyona yakın tapuya devlet tarafından el konulduğu ifade ediliyor.
Darbe girişimi sonrasında başlayan FETÖ tapu avında, tapu daireleri yoğun biçimde bu tapuların tespiti ve el konulması işlemleriyle uğraşırken, tapu dairelerinde normal işlemlere izin verilmiyor. Bir çok işlem ise şüpheli, olduğu için el konularak sonuçlanıyor.  
Ülke genelinde tüm tapu müdürlüklerine gönderilen resmi yazı ile başlayan süreç işlemeye devam ederken, alım-satım işlemleri tamamiyle durduruldu. FETÖ üyelerinin mal varlıklarını satmasını önlemek için alınan tedbir kararı, işlemler tamamlanana kadar süreceği gelen bilgiler arasında.

DÜN ALIM-SATIM İŞLEMİ YAPILMADI

Türkiye genelinde bütün tapu müdürlüklerine dün bir resmi yazı gönderildi. Bu yazı üzerine başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok tapu müdürlükleri, dün alım-satım işlemlerini yapmadı. Vatan'ın haberine göre, gönderilen yazı üzerine işlem yapmayan tapu müdürlükleri gün boyu, kendilerine gönderilen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi kişilerin mal varlıklarının satımını önlemek amacıyla alından tedbir kararlarının bugün içinde devam ettiği bildirildi.

ARACILIK EDENLER DE TESPİT EDİLDİ

Darbe girişiminin başarısız olması üzerine panikleyen FETÖ üyelerinin mal varlıkları üzerine savcılık tarafından tedbir kararı çıkarıldı. FETÖ'nün şantaj ve himmetle elde ettiği mal varlıklarının envanteri çıkarılması üzerine tapu daireleri ve bankalara yazı yazılarak gerekli işlemlerin başlatılması talimatı verildi. Öte yandan FETÖ'cü çeteye hizmet edip mal devirlerine aracılık eden mali müşavirler ve avukatların da listesi çıkarıldı.

KAMUYA DEVREDİLECEK

Geçtiğimiz hafta yayımlanan Milli Emlak Tebliği'ne göre, kapatılan kurum ve kuruluşların mülkiyetindeki binalardaki taşınırlar, güvenlik önlemleri alınarak aynen muhafaza edilecek. Kiralama suretiyle kullanılan binalardaki taşınırlar ise öncelikle ilgili ve ihtiyacı olan kamu kurum veya kuruluşuna devredilecek.

FETÖ ÜYELERİNİN MAL VARLIĞINA TEDBİR

FETÖ üyelerinin mal varlıklarını dondurma kararı alması, satması gibi işlemlerin önüne geçebilmek için dün Türkiye genelindeki tüm tapu müdürlüklerine resmi bir yazı gönderildi. Söz konusu uygulama sebebiyle başta İstanbul ve Ankara olmak üzere dün tapu müdürlüklerinde alım-satım gibi pek çok işlem yapılamadı. İşlemler tamamlanana kadar uygulamanın devam edeceği öğrenilirken tapuya gelen vatandaşlar işlemlerin bir süre yapılmayacağına dair bilgiyi öğrenince tapudan işlem yapmadan ayrılmak zorunda kaldı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.