Tarihi kampanya için sektör neler düşünüyor ?

Ekonomi çarkının dönmesi için gerekli

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Emlak Konut ile iş hasılatı yapan müteahhitlerin bu kampanyada bir araya gelmesinin amacının Türk ekonomisine olan güveni göstermek olduğunu söyledi. Karlardan fedakarlık ederek ekonominin çarklarının dönmesi için, istihdamın devamı için, vatandaşların nitelikli konutlara sahip olması için çalıştıklarını belirten Ağaoğlu "Her şeyi devletten beklemememiz gerekir. Fedakarlığa hazırız" dedi.

Böyle bir süreçte durmayacağız

EGE Yapı, Emlak Konut GYO'nun kampanyasına destek için tüm projelerinde konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.70'e indirdi. Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Emlak Konut'un aldığı kararları sonuna kadar desteklediklerini belirterek, şirket olarak üretime ve yatırımlara tüm hızıyla devam edeceklerini vurguladı. Kabadayı, böyle bir süreçte durmayacaklarını. ekonomiye katma değer sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

Konut sektörüne can suyu olur

Artaş İnşaat ve Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, hain darbe girişiminin yaralarının hızla sarıldığını belirterek "Hükümetimizin çok ciddi tedbirleri var. Emlak Konut GYO'nun projelerinde vadeyi 10 yıla çıkartarak, faizi yüzde 0.70'e sabitlemesi veya TEFE-TÜFE oranlarına göre artış baz alınarak taksitlendirme yapması. Böylesine önemli bir çalışmanın sektöre can suyu sağlayacağını düşünüyorum" diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın