Tek katlı villa yaşamının en güzel örneği Toskana Orizzonte

Kasım 2015 te 1. Etap anahtar teslimi biten Toskana Orizzonte’de yepyeni ve huzur dolu bir yaşam tarzı sunuluyor ve bu yaşam “yeryüzü ile gökyüzü arasındaki tek kat” söylemiyle anılıyor.

Peki örnek daire ile anlatırsak “yeryüzü ile gökyüzü arasındaki tek kat’’ ne anlama geliyor?

Toskana Orizzonte, yatay yaşam konsepti ile oluşturulmuş bir proje. Yatay yaşam konsepti, dünyada oldukça başarılı örnekleri bulunan, özellikle projenin ismini aldığı İtalya’nın Tuscany – Toskana bölgesinin günlük yaşam biçimi olarak nitelendirebileceğimiz bir konsept. Yatay yaşam konseptinin en önemli özelliği tek katlı mimarinin hakim olması… Tek katlı mimari beraberinde birçok avantajı getiriyor. Örneğin; Toskana Orizzonte’de asla merdiven inip çıkmak zorunda kalmıyorsunuz. Mutlaka kendinize ait yeşillikler içinde bir bahçeniz oluyor ve bahçe büyüklüğü ev modellerine göre değişkenlik göstererek 2 dönüme kadar ulaşabiliyor. 2 dönüm bahçeniz var; isterseniz organik tarım yapın, isterseniz yeşillikler içindeki bahçenize bir de havuz ekleyerek yazın tadını iki katına çıkarın; Toskana Orizzonte, seçimi size bırakıyor. Yatay yaşam konseptinin en önemli özelliklerinden biri de geniş iç bahçe. Örnek dairedeki iç bahçe hem mutfağa, hem salona, hem de koridora açılabiliyor. İç bahçe sayesinde evinizin içinde bir avlu olmasının keyfini de yaşamış oluyorsunuz. Evinizden dışarı çıkmak zorunda kalmadan yazın bronzlaşabilir, kışın kartopu bile oynayabilirsiniz. İç bahçe ayrıca çocuklu aileler için güvenli bir oyun alanına veya evcil hayvanınız için ideal bir alana dönüşebilir. İç bahçenizde ne yapmak istediğiniz de size bırakılmış. İstediğinizi yapmakta özgürsünüz.

Toskana Orizzonte’nin örnek dairesinde dikkatinizi çekecek bir diğer avantaj ise tavan yüksekliği… Şehir hayatının, apartman katlarına sıkışmış mimari yapısından çok daha farklı bir atmosfer sizi bekliyor burada… Tavan yüksekliği Toskana Orizzonte’de 5 metreye kadar çıkıyor. Özellikle salon kısmındaki bu optimum tavan yüksekliği kendinizi hem daha huzurlu hissetmenizi sağlıyor hem de salonunuz oldukça ferah bir görünüme sahip olmuş oluyor. Sadece salon değil, Toskana Orizzonte’nin örnek dairesindeki tüm odalarda tavan yüksekliği değişmekle birlikte, alıştığımız apartman hayatına göre oldukça fazla olduğu ilk bakışta anlaşılıyor.

Tek katlı villa yaşamı demek, deprem korkusu yaşamadan huzurla uyumak demek. Toskana Orizzonte, tek katlı bir mimari yapıda olduğu için depremden korkmanıza da gerek kalmıyor. Tek katlı villalar, çok katlı yapılarla kıyaslandığında tartışmaya yer bırakmayacak derecede güvenli ve bu güven, yatay yaşam konseptinin huzur garantisine dönüşüyor. Bu arada Toskana Orizzonte’nin örnek dairesinde belirtmeden geçilmemesi gereken bir nokta daha var; örnek daire ile birlikte birkaç modelde daha olan “1+1 villa içinde stüdyo daire” kavramı hem oldukça kullanışlı hem de ilgi çekici… Toskana Orizzonte’de her şey en ince ayrıntısına kadar hesaplanmış gibi görünüyor. Bu stüdyo daire, evinizde yatılı olarak kalan bir bakıcıya ev sahipliği yapabilir, misafirlerinizin kendilerini evlerinde hissedecekleri mini bir konuk evine dönüşebilir veya evin gençlerinin kendilerini daha özgür hissedecekleri bir yaşam alanına çevrilebilir. Yine seçim sizin… İhtiyacınız neyse, Toskana Orizzonte’de mutlaka bir karşılığı var.

Biraz da örnek dairenin teknik özelliklerinden bahsedelim. Net 350 m2, brüt ise 432.7 m2’lik bir alandan oluşan TOSKANA 17 örnek dairesinde, biri ebeveyn yatak odası olarak daha geniş dizayn edilmiş, toplam 4 yatak odası bulunuyor. Salon 62 m2, mutfak ise 40 m2’den oluşuyor. Bu odaların yanı sıra biri stüdyo daire olarak nitelendirdiğimiz bölümün içinde yer almak üzere toplam 4 adet banyo ve banyoların yanı sıra 2 adet wc ve 1 soyunma odası bulunuyor. Projede boş yer kaplayan hiçbir alan bulunmuyor. Elektrik, su, doğalgaz, güvenlik vs. gibi tesisatlar için özel olarak üretilmiş 2 adet tesisat odası bulunan Toskana Orizzonte’de biraz önce bahsettiğimiz gibi bir iç bahçe, geniş holler yer alıyor. Ayrıca iki oda, bir açık mutfak, bir banyo ve bir wc’den oluşan stüdyo daire de Toskana Orizzonte’nin kendine has yapısının en önemli göstergelerinden biri olarak göze çarpıyor. Örnek dairenin bahçesinde, Toskana Orizzonte sakinlerinin isterlerse bahçelerine ekletebilecekleri havuz da yer alıyor.

Örnek dairenin iç mimarisinin ve dizaynının oldukça usta ellerden çıktığı hemen belli oluyor. Salonda özel olduğu her halinden belli olan fakat asla gösterişe kaçmayan mobilyalar kullanılmış. Bahçe mobilyaları da aynı şekilde zevkle döşenmiş. Geniş mutfak, mobilyalarla boğulmamış oldukça sade fakat şık bir görünüme sahip. Mutfakta eve gelecek misafirler için özel bir konuk ağırlama bölümü bile düşünülmüş. Yatak odalarında ahşapla modern iç tasarım trendlerinin sentezi oldukça iyi bir şekilde yansıtılmış, stüdyo daire ise, özellikle ev sahiplerinin ihtiyacı olan nasıl bir yapıysa, o yapının kolayca hayal edilebileceği sadelikte tasarlanmış… Kısacası Toskana Orizzonte’nin örnek dairesine girdiğinizde projenin neden yatay yaşam konsepti olarak bilindiğini, tek katlı villa yaşamının neleri vaat ettiğini kolayca anlayacaksınız ve bu hayata sahip olmak için can atacaksınız.

Toskana Orizzonte projesinin sosyal olanaklarından bahsetmek gerekirse öncelikle İstanbul’un en büyük sosyal yaşam tesisi Dolce Vita’dan söz etmeliyiz. Dolce Vita Spor ve Yaşam Kulübü, 5.400 m² kapalı ve 10.500 m²’ye varan açık sosyal tesis alanları ile İstanbul’un en büyük spor ve yaşam kulübü konumunda. Üyelerine fonksiyonel ve dünya standartlarında imkanlar sunan kulüp, geniş yeşil alanları ve sosyal fasiliteleri ile de fark yaratıyor.

Mimar Mahmut Anlar’ın imzasını taşıyan Toskana Vadisi Spor ve Yaşam Kulübü “Dolce Vita” Büyükçekmece’nin yemyeşil doğasında hizmet veriyor. Spordan Spa’ya her metrekaresi enerji yüklü olan kulüp, son teknoloji aletlerle donatılmış spor alanları, açık tenis, squash, padel kortları, yarı olimpik yüzme havuzu, özel stüdyo dersleri, deniz ve göl manzaralı café-barı ve diğer fasiliteleriyle şimdiden bölgenin yeni çekim merkezi olmuş durumda. Büyüklerin yanı sıra çocukların da unutulmadığı “Dolce Vita”da Türkiye’de ilk kez “Kids Gym” alanı da yer alıyor.

İnsan ergonomisinin ön planda tutulduğu bir mekan tasarımına sahip olan Dolce Vita ileri teknoloji kullanımı, genel atmosferi ve dinamizmi ile üyelerine sağlıklı bir hayatın kapılarını açıyor.

Dolce Vita’nın yanı sıra Toskana Orizzonte’nin kendine has dokusunu tanıyabilmeniz için projenin ortak kullanım alanlarından bahsetmek istiyoruz.

ZEYTİNLİK VE ÜZÜM BAĞLARI

Toskana Orizzonte’de huzurun ve refahın simgesi zeytinlikler, bolluğun ve bereketin simgesi üzüm bağları size doğal bir yaşam sunuyor. Bahçenizde, gün batarken, hep birlikte hasat edeceğimiz zeytinlerimiz ve üzümlerimizle donatılmış doğal ve lezzetli bir akşam yemeği düşleyin…

KÖY MEYDANI

Toskana’ya özgü değerlerin İstanbul’a yansımalarının sergileneceği Köy Meydanı size sakin ve huzurlu bir hayatın kapılarını aralıyor! Sakin tatil günlerinde, kuş cıvıltıları eşliğinde, sevdiklerinizle birlikte, huzur dolu dost sohbetlerinizi düşünün…

KÖY KAHVESİ – KÖY FIRINI

Anadolu’nun samimi ve dost canlısı kahvehanesi, köy fırınıyla birlikte hayatınıza saf ve tertemiz bir mutluluk katmak için bekliyor. Taptaze bir sabah simidi, demli bir çay, fokurdayan çaydanlığın sesi… Bir evden çok daha fazlasını; samimi ve mutlu bir hayatı isteyin…

KÖY BAKKALI

Toskana Orizzonte’de ihtiyacınız olan her şey düşünüldü. Köy bakkalı, günlük ihtiyaçlarınızın tamamını karşılıyor. Günlük ihtiyaçlarınızı karşılamak bir yana, yetiştirdiğiniz meyve ve sebzelerinizi komşularınızla paylaşabilmenin mutluluğunu yaşayın…

KÖY KÜTÜPHANESİ

Hep birlikte oluşturacağımız köy kütüphanesi ile hem komşularımızla hem de çocuklarımızla paylaşacağımız yepyeni bir dünya kuruluyor. Sıcak bir köy kahvesinde, rahat bir koltukta, yeni başladığınız kitabın efsanevi dünyasını keşfe çıkın.

GÜRMAN BİNİCİLİK SPOR KULÜBÜ

Toskana Orizzonte’de kendinize yeni hobiler edinecek, hayatınıza sporla renk katacaksınız. Gürman Binicilik Spor Kulübü açık ve kapalı maneji, geniş padok alanı, at pansiyonu için ahırları ve kafeteryası ile sizi bekliyor.

HEZARFEN HAVAALANI

İster hafif hobi uçuşları gerçekleştirip gökyüzüne çıkabileceğiniz, isterseniz de çocuklarınızla birlikte model uçak tutkunuzun keyfini çıkarabileceğiniz HEZARFEN Havaalanı Toskana Orizzonte’ye çok yakın!
Kısaca söylemek gerekirse Toskana Orizzonte’de “Yeryüzü ile Gökyüzü Arasındaki Tek Kat” söylemi hayalinizde neyi canlandırıyorsa onunla karşılaşıyorsunuz. Toskana Orizzonte sizi ayaklarınızın altında yeryüzünden, başınızın üzerinde gökyüzünden ve hayatınızda huzurdan, mutluluktan başka hiçbir şeyin bulunmadığı çok özel bir hayata çağırıyor. Bu hayatı kendi gözlerinizle görmek için Toskana Orizzonte’nin örnek dairesi ziyaretinizi bekliyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.